Honor 20 Lite е намален на 220 фунти до 3 септември

Honor 20 Lite dikurangi menjadi £ 220 hingga 3 September

Honor 20 Lite е намален на 220 фунти до 3 септември. Достапно е од сите вообичаени осомничени, вклучувајќи магацин на Карфон, Аргос, Амазон, Многу и Johnон Луис.

Погледнете ги најдобрите цени овде:

верверица_видер_157604

Во однос на бојата, постојат неколку нијанси: Фантом Сина, сафир сина, исландска бела и фантомска црна. Во нашиот преглед, велиме Honor 20 Lite „е достапен и добро дизајниран мобилен телефон, донесувајќи добар изглед со доволно перформанси за цената“.

Од другите телефони со серија Honor 20, стандардот Honor 20 е достапен со 6 GB меморија и складирање од 128 GB.

верверица_видер_148810

Honor 20 Pro има 8 GB меморија и 256 GB меморија. Honor 20 и Honor 20 Pro имаат дизајн на фотоапаратите со пинхол, кој се соочува напред и се заснова околу платформата Huawei Kirin 980, која исто така се гледа во сериите Mate 20 и P30.

верверица_видер_158164

Pro има 6.26-инчен екран во внатрешна обвивка од 5,3 инчи со странично заоблено стакло. Исто така, е поставен сензорот за отпечатоци од страната што ви овозможува да го отклучите уредот за 0,3 секунди. GPU Honor GPU технологија за побрзо и заостанување на игри е исто така вклучена во 20 Pro.

Honor 20 Pro исто така има и четириаголна задна камера – главна камера од 48MP f / 1.4 плус леќи со супер широк агол, телефото и макро камера.

Леќите на телефото имаат 3x зголемување, но дигитално зумирате до 10x. Како и другите телефони со фотоапарат од 48MP што ги видовме неодамна, тој го користи сензорот Sony IMX 586 за главните леќи. Супер ноќниот режим ви овозможува да комбинирате 16 фотографии во една за подобри снимки.

Ако сакате да дознаете повеќе за импликациите од неодамнешната трговска забрана за мобилните телефони Huawei и Honor, видете ги нашите главни карактеристики овде: Што значи забраната за Huawei за вашиот мобилен телефон Huawei или Honor?