Honor 20 Pro добива нова варијанта во боја од исландската илузија, со почеток од 3199 јуани (465 долари)

Honor 20 Pro mendapatkan varian warna baru dari ilusi Islandia, biaya mulai 3199 yuan ($ 465) 1

Пред неколку месеци, под-брендот Huawei Honor ги лансираше паметните телефони Honor 20 и Honor 20 Pro на својот домашен пазар во Кина. Предводникот на паметниот телефон „Хонор“ прв пат беше објавен во мај на настан во Лондон.

Во Кина, паметниот телефон Honor 20 Pro е објавен во два избор на бои – Phantom Blue и Phantom Black. Денес, за време на презентацијата Honor 9X во Кина, компанијата објави нови опции за боја за Honor 20 Pro – исландска илузија.

Новиот исландски избор за боја на Илузија за Honor 20 Pro има златна нијанса и помлада розова боја на неа, што опфаќа поголем дел од задниот панел, а светло сина на дното.

Honor 20 Pro исландска илузија е достапна во две верзии: 8 GB RAM + 128 GB внатрешна меморија и 8 GB RAM + 256 GB внатрешна меморија со цени од 3199 јуани (465 $) и 3499 јуани (508 $), соодветно. Цената за оваа нова опција во боја е иста како и за опциите за бои во Phanton Black и Phantom Blue.

Honor 20 Pro исландска илузија

Според спецификациите, овој телефон е опремен со All-View Full HD + 6.26 инчен екран со намалување за намалување, резолуција на екранот од 2340 x 1080 пиксели и сооднос на аспект од 19,5: 9. Сечење дупка на екранот содржи 32 мегапикселна селфи-камера. .

Xiaomi им подели 1000 акции на сите вработени откако влезе во списокот Fortune 500 Избор на уредникот: Xiaomi им подели 1000 акции на сите вработени, влезе во списокот Fortune 500

Под хаубата, овој паметен телефон е опремен со свој предводник на чипсет Hisilicon Кирин 980 со осум-јадрен процесор. Како што споменавме, овој телефон е опремен со 8 GB RAM меморија и две опции за внатрешна меморија – 128 GB и 256 GB. Не постои слот за microSD картички за проширување на меморијата.

Honor Price 20 Pro исландска илузија

Во одделот за камера, Honor 20 Pro вклучува четири поставки на фотоапаратот, вклучувајќи супер широка камера 16MP f / 2.2, Sony IMX586 главна камера од 48 мегапиксели со отвор f / 1.4, 8MP f / 2.4 телефонски леќи и 2 мегапикселна камера со макро f / 2.4. со поддршка до 30x дигитален зум.

Паметниот телефон не е опремен со аудио приклучок, но ја поддржува функцијата за опкружувачки звук 9.1, која работи со повеќето слушалки и слушалки. Работи на Android 9 Pie со вграден Magic UI и се напојува со батерија од 4000 mAh со голема поддршка за полнење од 22,5 W, што може да наполни до 50 проценти за 30 минути.

Американското Епл, наводно, скоро го купило бизнисот „Интел модем“ за една милијарда долари Топ следно: Американската компанија Applied, наводно, купила бизнис на модем Intel за една милијарда долари.