Honor 9x Pro: висок среден опсег по импресивна цена

Honor 9x Pro: mid-range tinggi dengan harga yang mengesankan

Конечната презентација на денот беше Хонор, која, иако сè уште не претставува нов паметен телефон, го најави пристигнувањето на еден од најатрактивните телефони на Западот.

Ова е околу Honor 9x Pro, многу привлечен среден до горниот опсег што се издвојува заради неговиот многу добар сооднос цена / корист, а спецификациите се како што следува:

Honor 9x Pro лист со податоци

Екран

6,59 инчен LCD екран

Резолуција

2,340 x 1.080 пиксели

Процесор

Кирин 810

RAM меморија

8 GB

Внатрешно складирање

128 GB
256 GB

Предна камера

16 пратеник
f / 2.2

Задна камера

Главна: 48 пратеник
Широк агол: 8 MP
Длабочина: 2 пратеник

Батерија

4.000 mAh

Андроид верзија

9 стапки
ЕМУИ 9.1

Другите

Страничен читач на отпечатоци
WiFi
3,5 мм џек
БТ 5.0
USB-C

100% мобилен телефон Huawei

Ова се телефони што доаѓаат со мобилни услуги „Хуавеј“, односно услуги и апликации „Хуавеи“ за замена на услугите на „Гугл“, сепак, сè уште има апликации кои не функционираат целосно без услуги на „Гугл“, па доколку има апликации кои не работат, можете да ја користите веб-верзијата.

Honor 9x Pro: висок среден опсег по импресивна цена 1

Дури и со ова, Huawei продолжува да работи со многу компании и развивачи, така што оваа услуга може да ги обезбеди сите услуги на Google без проблеми на мобилните телефони на компанијата, затоа што додека во Кина ова не е толку релевантно, на Запад е тешко да се користат телефони без услуги на Google Play.

Повеќе моќ, но помалку промени

На крајот на 2019 година, Мексиканецот пристигна во Мексико Чест 9х, атрактивен среден опсег што има интересни елементи за да се натпреварува со другиот среден опсег, но Honor 9X Pro ги подобрува перформансите со промена на Kirin 710F во Kirin 810, што не само што има подобри перформанси, туку и ја зголемува и NPU (Единица за нервна обработка) .

Од друга страна, количината на RAM меморија исто така се зголеми на 8 GB, и покрај тоа што се одржуваше истиот графички процесор.

Honor 9x Pro: висок среден опсег по импресивна цена 2

Од друга страна, имаме страна, а не задниот читач на отпечатоци. Освен тоа, немаме никакви промени помеѓу Honor 9x и 9X Pro.

Honor View Pro ја напушти Кина

Компанијата исто така го најави со Honor 9X Pro доаѓањето на Honor View 30 Pro на западниот пазар, па доколку сакате да ги знаете сите спецификации на овој телефон, еве ги сите детали.

Honor 9x Pro: висок среден опсег по импресивна цена 3

Цена и достапност

Honor 9X Pro ќе излезе во продажба за 249 €, што е околу 5.200 мексикански пезоси. Додека Honor View 30 Pro сè уште нема продажна цена за Европа.

Во моментов нема информации за пристигнувањето на двата тима во Латинска Америка.

Внес на Honor 9x Pro: висок среден опсег по импресивна цена за прв пат беше објавен на Unocero: Специјалист за технологија и дигитален животен стил.