Honor Band 5 е опремен со сензор за ниво на кислород во крвта за само 28 долари

Honor Band 5 dilengkapi dengan sensor level oksigen darah hanya dengan $ 28 1

Претходно, Хонор одржа официјален настан во Кина, каде беше објавено објавувањето на новата серија Honor 9X. Заедно со новите модели, компанијата воведува и нови производи што се носат, Почесен бенд 5 кој директно го доби Mi Band 4 од Xiaomi. Додека новата група Honor е еквивалентна на Mi Band 4 во однос на перформансите, таа има предност благодарение на сензорот за нивото на кислород во крвта.

Honor Band 5 доаѓа со 0,09 инчен AMOLED екран во боја со 282 PPI и 2,5D стакло на него. Оваа група има голем број нови повици за да се задоволат различните потреби на корисниците. Она што навистина ја возбудува новата паметна група е сензорот за нивото на кислород во крвта. Може да го измери нивото на СПО2 во крвта, покажувајќи го нивото на кислород во крвта. Ова е добра игра за паметни бендови кои чинат помалку од 30 долари, што јасно дава предност пред Mi Band 4 од Xiaomi.

Другите карактеристики се стандардни, вклучително и монитор на отчукувањата на срцето од 24 x 7, монитор за спиење со можност за откривање на шест типа проблеми со спиењето и 10 различни спортски режими кои вклучуваат трчање во затворено и на отворено, велосипедизам, пливање и неколку други кардио. активност Исто како Mi Band 4, чесната лента е водоотпорна до 50 метри, така што можете да носите што можете да носите при пливање за да ги следите вашите калории.

Honor Band 5 има две верзии: стандарден и компатибилен со NFC. Функциите што обично можат да се најдат во други паметни групи, како што се снимање од далечински фотоапарат, паметни потсетници, пребарување преку телефон и сл., Исто така се достапни на употреблив уред. Паметната група може да ги поддржува овие функции 14 дена. Ова е помалку од Mi Band 4, но со сензорот SpO2, ова изгледа како добар животен век на батеријата.

слика.png

Honor Band 5 започнува од 189 јуани (28 $) за стандардната верзија и до 219 јуани (31 $) за верзијата NFC. Стандардната верзија ќе излезе во продажба денес во Кина, а верзијата NFC ќе излезе во продажба на 29 јули во Вмал и другите онлајн продавници. Оваа група ќе биде достапна во три бои: црна, сина и розова.

Бенд на честа 5 01 Отворен е Honor MagicBook Pro; Следна: Објавен Honor MagicBook Pro; 16.1-инчен FHD дисплеј со цел екран и 8-та генерација Intel процесор