HONOR X10 Max официјален | Откријте ја ТЕХНИЧКИОТ СИТЕ

HONOR X10 Макс

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Официјално е претставен новиот паметен телефон HONOR X10 Max.Еве го списокот со податоци на HONOR X10 Max и техничките карактеристики на овој паметен телефон.

HONOR X10 Макс

Чест официјално го открива неговиот големи уреди: зборуваме за сосема ново X10 Макс 5G.

Уредот има гигант LCD екран со 7,09 инчен IPS технологија во резолуција FullHD +, тенки рамки и изрез што ја прикрива предната селфија.

Панелот користи еден Матрица RGBW што ја подобрува осветленоста во споредба со традиционалните LCD дисплеи, со што се храни 780 гниди на осветленост; исто така е во согласност со HDR10 стандардот.

Со неговиот димензии од 174,37 x 84,91 мм и а Тежина од 232 грама, производот е поблизу до секторот за таблети отколку до паметниот телефон и без сомнение тој е најголемиот смартфон на пазарот.

Страна на хардвер, HONOR X10 Max 5G може да смета на MediaTek Димензија 800 5G (MT6873) окта-јадрен SoC (4 кортекс A76 на 2.0 GHz + 4 кортекс A55 на 2.0 GHz и Mali G57 GPU) со поддршка за 5G мрежи NSA / SA, придружени со 6 или 8 GB RAM меморија и 64 или 128 GB внатрешна меморија (може да се прошири преку microSD). Страна за поврзување, покрај 5G мрежите, наоѓаме Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac (2,4 и 5 GHz), GPS, GLONASS, A-GPS, BDS, NFC, OTG и Bluetooth 5.1.

Што се однесува до фотографскиот сектор наоѓаме тројна задна камера и еден фронт: на задниот дел се одвива главниот сензор од 48 MP, наклон со агол од 8 MP и макро со 2 MP; на предната страна има единечен сензор 8 MP.

Не пропуштајте го сензорот за отпечатоци, како и портата за 3,5 милиметарскиот приклучок и USB Type-C.

Таму батерија кој управува со сè има капацитет од 5000 mAh и го поддржува брзото полнење од 22,5 W.

На падината на софтвер наместо тоа, интерфејсот е присутен Магија 3.1 базиран на Android 10, очигледно без услуги на Google. AppG Gallery ја наоѓаме на бродот со мобилните услуги на Huawei.

HONOR X10 Max: Технички спецификации и спецификации

 • Екран: 7,09 ″ Full HD + (1.080 x 2.280 пиксели) 2.5D ЛЦД, 96% NTSC спектар на бои, до 780 нит
 • Процесор: Медиатек Димензија 800 (MT6873) 7nm окта-јадро
 • RAM меморија: 6 GB LPDDR4x | 8 GB LPDDR4x
 • Меморија внатрешно: 64 GB | 128 GB; меморија експанзија преку NM Card до 256 GB
 • Камера заден:
  • 48 мегапиксели
  • Длабочина од 2 мегапиксели
 • Камера напред: 8 мегапиксели
 • Аудио: 3,5 милиметарски приклучок, супер линеарни стеро-звучници од 1217, Smart PA, Huawei Histen
 • Поврзаност: 5G SA / NSA, Dual 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11ac (2.4GHz / 5GHz), Bluetooth 5.1, GPS, NFC, USB Type-C
 • Батерија: 5.000 mAh со брзо полнење од 22,5 W
 • СО: Android 10 со Magic UI 3.1.1
 • Друго: читач за отпечатоци од страната, dualSIM

Димензии и тежина HONOR X10 Макс

 • димензии: 174,46 × 84,91 × 8,3 мм
 • Тежина: 227 г.

бои HONOR X10 Макс

 • Бои: црна, сина и сребрена боја

Цена и достапност HONOR X10 Макс

Honor X10 Max ќе пристигне на кинескиот пазар во наредните денови во три бои, црна, сина и сребрена боја. Ајде да видиме јас цени, исто така и за кинескиот пазар:

 • 6/64 GB – околу 270 долари
 • 6/128 GB – околу 300 американски долари
 • 8/128 GB – околу 353 долари

Чекаме повеќе информации и детали за маркетингот во Италија.

HONOR X10 Макс мислења и мислења

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!