HTC прв со Фејсбук Дома Осврти

HTC First With Facebook Ulasan Rumah

За многу корисници, паметните телефони се повеќе алатки за софтверот и корисничкото искуство отколку хардверот. Се разбира, сè уште ви треба соодветен хардвер и мазни перформанси за да обезбедите добро искуство, но повеќе од тоа, има многу корисници кои се повеќе заинтересирани за софтвер и карактеристики што се лесни за употреба од другите.

Како прв мобилен телефон што го испрати Фејсбук хоум што е претходно инсталиран, новиот смартфон HTC First се очекува да може да привлече корисници кои најмногу се грижат за тоа искуство на Facebook на својот мобилен телефон. Facebook Home е интегриран со Android. Со Facebook Home, ќе видите известувања, надградби за статусот на Фејсбук, фотографии, пораки и многу повеќе право од вашиот почетен екран. Willе добиете и дополнителна функционалност, како што се Глава за разговори и Активирање на апликации. Препознавањето на социјалните искуства на мобилен телефон е главната карактеристика, HTC го вклучува и Првиот со Instagram.

Прва HTC со преглед на домашна страница 1

Во однос на хардверот, HTC First има средни спецификации. Findе најдете Qualcomm 8930AA дво-јадрен процесор 1.4GHz и 1 GB RAM меморија во овој телефон. Првиот има 16 GB внатрешно складирање и нема слот за microSD картички. Можете да го земете HTC First исклучиво од AT&T за околу 100 американски долари со договор. Овој телефон е достапен во четири бои: црна, бела, црвена и бледо сина боја.

Пред да се навлеземе во прегледот во живо, ајде да ги разгледаме подетално HTC Првите спецификации:

HTC Прв со преглед на домашна Фејсбук 2
Прво HTC
Спецификации и одлики
Процесор и меморија Qualcomm 8930AA, двојно јадро од 1,4 GHz
16 GB складирање
1 GB RAM LPDDR2
Операционен систем Android 4.1
Дома на Фејсбук
Поврзаност UMTS / HSPA / HSPA +: 850/900/1900/2100 MHz
GSM / GPRS / EDGE: 850/900/1800/1900 MHz
LTE: 700/1700/2100 MHz
Внатрешна GPS антена + GLONASS
Дигитален компас
NFC е во состојба
Bluetooth 4.0 BLE
Wi-Fi: IEEE 802.11 a / b / g / n
Пристаниште и експанзија 3,5 милиметарски стерео аудио приклучок
микро-USB 2.0
Екран 4,3 инчи, HD 1280 × 720, 341 PPI
Големина и тежина 4,96 x 2,56 x 0,35 инчи
4,37 унци
Камера и мултимедија 5 пратеник
BSI сензор
Отвор F2.0 и леќи од 28 мм
Снимање на видео со Full HD 1080p
Предна камера: Предна камера 1,6 MP BSI (ултравиден агол)
Апликација Дома на Фејсбук
Инстаграм
myAT & T
Курир на Фејсбук
Google Talk
Гласник на Google+
Батерија Вграден Ли-полимер од 2000 mAh
До 14,3 часа време за разговор
Време на подготвеност до 18,2 дена
Достапност АТ & Т
99,99 $ со договор
Избори во боја: црна, бела, црвена, бледо сина боја