Huawei и ZTE исто така забранија во Италија? Еве ја вистината

 Huawei и ZTE исто така забранија во Италија?  Еве ја вистината

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Huawei и ZTE би биле забранети и во Италија. Еве уште една измама и лошо известена вест што ја искривуваше она што го прогласија одбраната и Фарнесина. Еве ја вистината … точно

Huawei и ZTE исто така забранија во Италија? Еве ја вистината

Уште една рунда друга трка со дневните измами и деновиве се вртат лажните информации Huawei и ZTE би ризикувале и со официјалната забрана од Италија, секогаш за прашања поврзани со приватноста.

Веста веднаш ќе ја дестабилизираше околината, токму затоа што доаѓаат гласините Министерство за економски развојблагодарам на доброто што е сè лажни, или поточно беше целосно ревидиран и изјава дадена во овие денови од италијанската влада не се случува.

Штета што со едно официјална нота, Палацо Чиги го објави јасното негирање на изјавите што излегоа на мрежата неодамна, со една закана по безбедноста на лицата кои во моментот не се присутни.

Во врска со написите за печатот за наводната забрана за компаниите „Хуавеи“ и „ЗТЕ“ од Италија, со оглед на усвојувањето на 5G технологија, Министерството за економски развој ја негира намерата да преземе каква било иницијатива во овој поглед. Националната безбедност е приоритет и во случај да се појават критични прашања – во моментот кога тие не се појавија – МИСЕ ќе ја оцени можноста за преземање на релевантни иницијативи.

Случај Хуавеј: Еве што се случи во минатото

Основниот проблем ќе лежи во безбедност, да, затоа што доаѓањето на мрежата 5G во наредните години, со Huawei и ZTE се во првите редови да ја понудат технолошката инфраструктура за поврзување со новата 5G мрежа, ќе се стави во сериозна опасност за безбедност на податоци што кружат на мрежата за следната генерација.

Да, затоа што, зад новата мрежа има сценарио на едно 5G технологија што се користи во политички цели, со тоа Кина е подготвена да шпионира низ целиот свет благодарение на антените што ги развија Huawei и ZTE кои постигнаа договори со целиот свет.

Според многу експерти, јас Чип интегриран во антените, ќе биде компромитиран и изменет за да ги шпионира разменетите комуникации и податоци исто така и на тековните мрежи, каде што широко распространети се антените на двата кинески производители.

Уште поголем проблем за новите 5G мрежи кои ќе „влезат директно во домот“ благодарение на IoT и сè повеќе поврзаните „паметни домови“ што ќе се зголемат со мрежата за следната генерација како што се сензорите, вештачката интелигенција и многу повеќе.

На кратко, ако Хуавеи и ЗТЕ ќе сакаат да преживеат, ќе мора да се одвојат од својот господар татко, кинеската влада, затоа што очите на целиот свет сега се на нив.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!