HUAWEI мобилните услуги не работат на Xiaomi со Android 10: како да ги поправите

HUAWEI мобилните услуги не работат на Samsung

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Водич за решавање на проблемот со HUAWEI мобилните услуги кои не работат на паметните телефони Xiaomi ажурирани на Android 10. Преземете HUAWEI Mobile Services APK

HUAWEI мобилните услуги не работат на Xiaomi

Нов ден, нов софтверски проблем поврзан со Смартфоните Xiaomi ажурирани на Android 10, кои се некомпатибилни со некои апликации и програми.

Пред неколку часа го добив тоа Huawei Watch GT смарт часовник, одличен уред кој во теорија треба да работи без проблеми дури и на паметните телефони НЕ Huawei, како што се оние од Ксиооми.

Во теорија, сè треба да работи како што треба, но во практика го најдов тоа Телефоните Xiaomi ажурирани на Android 10 не се компатибилни со верзија на HUAWEI мобилни услуги на продавницата за Android Play.

Накратко, ова значи дека по преземањето и инсталирањето на апликацијата HUAWEI мобилни услуги на Ксиооми (во мојот случај Ми 9), ова продолжува да се сруши и прави невозможно да се користат Huawei Watch GT и други уреди што се носат од Huawei.

Се сеќавам всушност дека јас HUAWEI мобилните услуги се неопходни со цел да се поврзе смарт часовникот со телефонот и очигледно, ако апликацијата продолжи да се сруши, не е можно да се поврзете помеѓу уредите и апликацијата Huawei Health не може да се стартува.

За среќа, сепак, постои еден брзо и лесно решение да се справиме со овој проблем и да решиме сè и подолу го гледаме заедно.

Како да се направи?

Ако имате проблеми со мобилните услуги HUAWEI и едноставно не можете апликацијата да работи на вашата Ксиоми, тоа ќе биде доволно за вас преземете ја најновата ажурирана верзија на мобилните услуги HUAWEI што НЕ наоѓа во Play Store, но кои мора да се преземат и инсталираат со рака по нашите упатства.

Во пракса ќе:

  • кликнете ОВДЕ (апсолутно безбедна и сигурна страница за преземање АПК на апликации и програми за Android)
  • преземете ја верзијата 4.0.0.324 (или подоцна) од апликацијата HUAWEI Mobile Services од посочената страница (подобро да се направи директно од Android паметен телефон)
  • инсталирајте ја апликацијата само преземете (само кликнете на завесата за известување на паметниот телефон за да започнете со инсталацијата)
  • кога паметниот телефон ќе праша, потврдува дека сака ажурирање на постојната апликација
  • штом ќе заврши инсталацијата, проблемот со паѓање на мобилните услуги HUAWEI веќе нема да се појави и ќе можете слободно отворете ја апликацијата Huawei Health лесно да ги конфигурирате и поврзете смартфоните и смартфоните

Направено! Сега како да со магија проблемот ќе се реши и HUAWEI Mobile Services ќе престане да се сруши постојано на вашиот паметен телефон Ксиооми.

Заклучоци

Во мојот случај, водичот работи совршено, се надевам и во ваш.

Во случај на сомнежи, прашања или проблеми, оставете коментар и ќе ви одговорам што е можно поскоро.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!