Huawei телефон без Play Store? Обидете се со TrovApp

TrovApp

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

TrovApp, пребарувачот кој го олеснува пребарувањето за апликации на Huawei и Honor. TrovApp: што е тоа, како работи, како да го преземете. TrovApp, комплетен водич и преземање

Што е TrovApp? Како работи?

КАКО АЛТЕРНАТИВНО, ВЕ ПОВРЕДУВАМ ДА ДА ГО ПОБЕДИТЕТЕ ОВАА ИНТЕГРИТНА ПРОГРАМА, КАКО РАБОТИ ДВЕ ПОДОБРУВА:

————————

Одлични вести за сите сопственици на Смартфон Huawei без Play Store и без услуги на Google.

Почнувајќи од денес, всушност, кој е сопственик на Телефон Huawei / Honor на кој недостасува Play Store, може користете ја програмата TrovApp за да ги преземете APK-датотеките од сите најпознати апликации.

Во оваа статија ќе дознаеме што е TrovApp, како да се користи и пред сè, ако е безбедна програма.

Што е TrovApp?

Тоа е програма развиена од италијански програмери за сите сопственици на Паметните телефони Huawei и Honor на кои недостасуваат Play Store и сите услуги на Google.

Апликацијата е многу едноставна за употреба и работи како еден вид пребарувач: внатре можете да пребарувате специфични апликации (како што се Фејсбук, WhatsApp, Телеграма, Инстаграм, Spotify и слично), филтрирајте по категории или да бидете советувани.

Преземањето може да се изврши или преку AppG Gallery или од други сигурни извори (како што се официјални страници).

Програмата, како што лесно можете да претпоставите, има специфична цел да ви овозможи брзо и лесно преземете ги датотеките на АПК на сите оние апликации и програми што недостасуваат на паметните телефони Huawei и Honor, со цел да се направи уредот покомплетен и да им се овозможи на сопствениците на овие телефони да ја искористат целата предност на неговата функционалност.

Зошто мора да користите TrovApp за да преземате апликации на Huawei и Honor?

Како што веројатно знаете, заради блокада наметната од САД, сите новите телефони Huawei и Honor веќе не можат да ги монтираат апликациите и услугите на Googleвклучително и Играј продавница.

Компанијата започнува своја алтернативна продавница за апликации и програми, но внатре недостасуваат најпознатите апликации како WhatsApp, Facebook, Instagram, Amazon, YouTube, Gmail, Netflix и многу други.

Еве, со TrovApp можете да ги преземете сите овие апликации (и исто така многу други) на некој начин едноставна, брза и безбедна, дури и ако сте неискусен корисник.

Во моментот Смартфоните Huawei / Honor без Play Store се малку (само Mate 30 Pro), но во иднина ќе има многу повеќе и сигурно ќе најдеме меѓу нив Huawei P40, втора генерација Mate X и многу други.

Гледајќи дека бројот на овие модели ќе се зголеми, мислам правилно е да се разбере како да се користи оваа апликација и пред сè да се разбере дали е безбедно во преземањето на датотеките на АПК.

Затоа, би рекол да започнам.

Како се користи TrovApp?

Неговата употреба е лесен

Преземете ја програмата од Huawei’s AppG Gallery (ДИРЕКТНА ЛИНК ОВДЕ), инсталирајте го на вашиот паметен телефон, побарајте ја апликацијата за која сте заинтересирани да користите посветен формулар за пребарување, преземете го и инсталирајте го. Сè на лесен начин, директно на вашиот паметен телефон и во неколку чекори.

Откако апликациите ќе се преземат, ние исто така ќе можеме да ги извршиме ажурирања (автоматско во случајот со продавницата Huawei, упатство во другите случаи).

Се разбира, никогаш нема да биде како да се има оригиналната продавница за Play, но искуството станува приближно.

Внатре во TrovApp, како што се очекуваше, ќе ги најдете сите најпознати апликации како WhatsApp, Facebook, Instagram, Messenger, Spotify и така натаму.

Како што веќе се очекуваше, сепак, добро е да се запамети тоа TrovApp НЕ нуди директно преземање, но тој е „само“ пребарувач: штом ќе ја пронајдете апликацијата за која сте заинтересирани, програмата ќе ви овозможи предлага безбедна страница за преземање од.

Во принцип, преземањето на апликациите идентификувани од TrovApp се одвива во секој случај од ApkPure, апсолутно продавница ВЕБА од кои секој ден исто така преземам APK-датотеки со апликации и програми со Android.

Покрај тоа, секогаш кога е можно, TrovApp ви овозможува да преземате APK-датотеки директно од оригиналните страници, како во случајот со Amazon AppStore или WhatsApp, што ја прави апликацијата уште побезбедна и посигурна.

На кратко, лично Мислам дека TrovApp е многу безбедна апликација а исто така и дека ApkPure е апсолутно собирач на датотеки на АПК сигурен.

Каде да ја преземете TrovApp?

Едноставен, од Галеријата на Хуавеј.

За да ги поедноставите работите, тука е директната врска за преземање преземете TrovApp на вашиот паметен телефон Андроид:

БЕСПЛАТНИТЕ ТРОВАПП ОД ТУКА

Апликација TrovApp

Во моментот за жал Јас ја немам датотеката АПК на TrovApp достапна. Затоа нужно мора да поминете низ продавницата за апликации Huawei за да ја преземете и инсталирате TrovApp, барем засега.

Ако го најдете, ја додадам врската за преземање подолу.

Заклучоци

Ако имате паметен телефон Honor или Huawei без Play Store, TrovApp е програмата за вас. Нема да ви овозможи да ја имате службената продавница на Google на вашиот паметен телефон, но се приближува до неа или во секој случај тоа е најдобрата алтернатива што е моментално достапна.

Внатре во моментов има 600 апликации, но бројот наскоро ќе се удвои.

Заклучивме со овој напис на TrovApp.

За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!