Huawei Android 10: кои паметни телефони ќе се ажурираат и кога

Логото на Huawei

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Паметни телефони Android 10 Huawei: кои паметни телефони ќе се ажурираат и кога ќе се објави ажурирањето. Ажурирање на паметен телефон Huawei Андроид 10

Huawei Android 10

Ажурирајте ја ЈАНУАРИ 2020 година

Купивте еден Паметен телефон Huawei и вие сте iousубопитни да знаете кога ќе добиете надградба на Android 10? Едноставно се обидувате да откриете дали Хуавеи ќе ги ажурираат нивните паметни телефони во новиот оперативен систем Андроид 10?

Вие сте на вистинското место!

Без да губат време, ние веднаш го гледаме патоказот според кој Huawei ќе ги ажурира своите телефони до најновата верзија на Android.

Се сеќаваме на тоа Huawei, покрај ажурирање на телефоните на нови верзии на Android, исто така, го ажурира своето сопствен интерфејс: во овој случај особено ќе го видиме новиот ЕМУИ 10 со идни ажурирања што ќе ги објави компанијата.

Тоа, рече, ајде да преминеме на времето на објавување на ажурирањата според Huawei.

Датум на објавување паметен телефон „Андроид 10“

Подолу можете да го најдете ажурираниот список на сите Смартфоните брендирани од Huawei кои ќе бидат официјални ажурирања на Android 10 со релативно време на објавување на ажурирањето.

На почетокот на овој месец, а со тоа и не подоцна од крајот на јануари-февруари 2020 година, уредите Хуавеи опсег Мате 20 и П30 ќе го добие ова ажурирање:

 • Huawei P30 Pro и P30;
 • Huawei Mate 20 Pro, Mate 20 и Mate 20 X.

На овие ќе бидат додадени Huawei Нова 5Т можеби со малку подолги времиња.

Во наредните месеци (без да се наведат точни датуми), сите овие паметни телефони ќе се ажурираат во ЕМУИ 10:

 • Huawei Mate 20 РС Порше Дизајн
 • Huawei Mate 20 X 5G
 • Huawei P30 Lite
 • Huawei nova 4e
 • Huawei P20 и P20 Pro
 • Huawei Mate 10, Mate 10 Pro, Mate 10 Porsche Design
 • Дизајн на Huawei Mate RS Porsche
 • Huawei Mate 20 Lite
 • Huawei P Smart 2019
 • Huawei P Smart + 2019
 • Huawei P Smart Pro
 • Huawei P Smart Z
 • Huawei Нова 4

Како и да е, интересно е да се напомене дека, и покрај различните забрани и проблеми со САД во последните неколку месеци, Huawei работи напорно за да продолжи, како што вети, да ги ажурира своите телефони.

Па, што мислите за поставеноста објавена од Huawei?

Дали сте задоволни со времето на ажурирање на Huawei во врска со паметните телефони?

А паметните телефони не се на списокот?

Овие, за момент, Смартфоните Huawei кои ќе го добијат ажурирањето на Android 10 во наредните месеци.

Не знаеме дали ќе бидат додадени повеќе, но во случај да ја ажурираме статијата.

Имаш еден Андроид паметен телефон произведени од Huawei? Кој модел точно? Известете ги во коментарите.

Нов Android 10 EMUI 10

За неупатените главните вести што ќе бидат воведени со ЕМУИ 10 базиран на Андроид 10, ова е кратко резиме:

 1. Нов интерфејс
 2. Обновени апликации
 3. Воведување на мрачен режим на ниво на оперативен систем
 4. Подобрени и поприродни анимации
 5. Перформанси и подобрување на безбедноста
 6. Нова верзија на графичкиот процесор Turbo
 7. Паметен телефон со повеќекратен екран
🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!