Huawei Mate 20 Pro се враќа во програмата Android бета верзија Q

Huawei Mate 20 Pro Beta Android Q

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Huawei Mate 20 Pro се враќа во бета-програмата на Android Q. Дали полека се враќа мирот помеѓу Huawei и Google? Huawei Mate 20 Pro ќе добие ажурирања

Huawei Mate 20 Pro Beta Android Q

Ново поглавје на сагата што ја раскажува бесконечна битка меѓу САД, Гугл и Хуавеи. И овој пат вестите изгледаат многу позитивно за сите сопственици на Huawei Mate 20 Pro.

За што зборуваме?

Едноставно: најмалку две недели по неговото отстранување, Huawei Mate 20 Pro се враќа на списокот на паметни телефони поддржан од програмата Android Q Бета.

Всушност, на официјалната веб-страница на програмата е можно да се види јасно присуство на паметен телефон на кинеската компанија, истиот што беше соборен на 22 мај заради забраната што ја направи претседателот на Соединетите држави на САД, Доналд Трамп.

Huawei Mate 20 Pro: можете да го преземете Android Q

Ова значи дека ако работите сè уште не се менуваат, Huawei Mate 20 Pro може да добие идни ажурирања на фирмверот, спротивно на она што е соопштено до денес и од Google и од Huawei.

Очигледно е рано да се пее победа, па дури и порано да се утврди дали борбата меѓу САД и Кина заврши, барем што се однесува до Huawei.

Сигурната работа во моментот е тоа Huawei Mate 20 Pro се врати во програмата Android B Бета. Во овој момент треба само да разбереме кога ќе пристигне овој Бета.

Дали тие ќе бидат првите знаци на релаксација или тоа е само ефект на привремено суспендирање на забраната? Се сеќавам, всушност, тоа во меѓувреме Huawei исто така е препратен во разни меѓународни здруженија или тела како што се SD асоцијацијата, Wi-Fi Alliance, но исто така и телото за Bluetooth стандардот и полупроводниците. Неколку парчиња сè уште недостасуваат во целосната резолуција со оглед на тоа што Huawei сè уште нема поддршка од АРМ, па дури и од Интел, но всушност се чини дека ситуацијата може да се реши во наредните недели.

Накратко, како ќе заврши приказната, ќе откриеме само во блиска иднина.

ОВДЕ страница со сите информациии реадмисија на Huawei Mate 20 Pro.

Аферата САД, Google, Android и Huawei

Во меѓувреме, за да останете ажурирани во приказната, препорачувам да ги прочитате сите други статии што ги објавивме за тоа:

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!