Huawei Mate 30: презентација на 19 септември

Издание на Huawei Mate 30

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Кога излегува Huawei Mate 30? Издание на Huawei Mate 30 закажано за септември 2019 година. Huawei Mate 30 ќе биде претставен на 19 септември, во продажба наскоро после

Издание на Huawei Mate 30

Сега е официјално: Huawei Mate 30 ќе биде претставен на 19.09.2019 година во Минхен, Германија.

Веќе знаевме со сигурност дека новите смартфони во опсег Huawei Mate 30 би биле прикажани во месец септември, но сè уште не го знаевме денот на започнувањето.

Пред малку Твитер Сепак Хуавеи ги отстрани сите сомнежи: Huawei Mate 30 ќе биде откриен наскоро по средината на овој месец.

Huawei Mate 30 има лист со податоци

Во моментот сè уште не ги знаеме одликите и листот со податоци на Huawei Mate 30, исто како што не знаеме колку паметни телефони ќе бидат дел од овој нов „опсег“ на паметни телефони.

Очекуваме најмалку 2 уреди, но 3 може да пристигнат, како на опсегот P30 (нормално, Лајт и Про).

Во врска со моделот „Pro“, сè уште очекуваме технички лист со податоци од ваков вид:

  • 6,71 “QHD + 90Hz BOE AMOLED дисплеј
  • Систем-на-чип Кирин 990 на 7nm +
  • 8/12 GB RAM меморија
  • 128/512 GB / 1TB внатрешна меморија UFS 3.0
  • Четирикратно задна камера: 40 + 40 + 8 + 2 MP ТОФ со оптичка леќа
  • Предна камера: 32 пратеник
  • Батерија од 4500mAh со надополнување од 55W
  • Android 10 Q оперативен систем со ЕМУИ 10

Huawei Mate 30 го монтира Android?

Постојат сомнежи и во врска со операционен систем: Дали Huawei Mate 30 ќе го монтира Android? Или ќе го постави новиот комерцијален Huawei оперативен систем да се користи наместо Android?

Ако Андроид е присутен, сигурно Нема да има услуги на Google: нема Play Store, нема GMail, YouTube, услуги на Google и сите останати. Веќе разговаравме за тоа во овој напис: Huawei Mate 30 НЕ има апликации и услуги на Google | ОФИЦИЈАЛНО

Датум на цена и објавување

Huawei Mate 30 Pro треба да пристигне во месец септември / октомври 2019 година со ценовник околу 1000-1100 евра.

Да се ​​разбере дали ќе има други модели во опсегот Mate 30, колку ќе бидат и колку ќе чинат. Сепак, можеме да очекуваме цени слични или малку повисоки од минатата година за целиот опсег.

Тоа е се за сега

Засега немаме други информации за Huawei Mate 30. Со нетрпение очекуваме 19 септември да дознаеме во детали.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!