Huawei Mate 30: протекоа бојата и спецификациите

Huawei Mate 30: warna dan spesifikasi bocor

Предводникот Huawei Mate 30 и Mate 30 Pro се подготвени да бидат објавени 19 септември. Досега добивме прилив на гласини за нови серии на мобилни телефони од кинески компании и, поради зголемена curубопитност, ве ажурираме со други извештаи кои ја откриваат бојата и спецификациите на уредот.

Серија Mate30: бои и спецификации

Неискретноста покажува рендерирање на Huawei Mate 30 Pro и Mate 30 во различни избори во боја. Се чини дека двата модели ќе бидат достапни на четири бои на лансирањето: сина, виолетова, црна и зелена боја. Фотографијата дополнително потврдува дека двата телефони ќе доаѓаат со четири задни фотоапарати во круг.

Huawei Mate 30: протекоа во боја и спецификации 1

Покрај ова рендерирање, откриени се наводни слики Специфично Идни техники на опсег на палета на идните Mate 30: се чини дека стандардната верзија, како и Pro верзијата, ќе имаат процесор Kirin 990 (NPU со комерцијална архитектура DaVinci, посветен на пресметките за машинско учење).

Huawei Mate 30: протекоа во боја и спецификации 2

Termе дојде и терминалот четири сензори на задната страна: два леќи од 40 MP, камера од 8 MP и 3Д сензор. Про моделот ќе биде опремен со поголема батерија од 4.500 mAh, додека стандардниот 30 Mate ќе има батерија од 4200 mAh; двата телефони ќе бидат опремени со поддршка за 40W и 27W безжично брзо полнење.

Huawei Mate 30: протекоа бои и спецификации 3

Меѓу другото, Huawei Mate 30 Pro ќе претстави а каскаден дисплеј, додека поевтината верзија, Мате 30, мора да има рамен OLED панел.

Се сеќаваме дека штотуку објавивме видео што го прикажа Huawei во врска со функцијата за контрола на јачината на звукот на допир. Овој клип зема двајца играчи на пинг-понг кои разменуваат на работ на паметниот телефон, покажувајќи каква ќе биде поставеноста и технологијата што ја користи компанијата за копчињата за јачина на звук.