Huawei Mate Pro 30, Турција ја објави цената! Ова е цената

Huawei Mate Pro 30, Turki Diumumkan Harga! Inilah Harga

Објавена е предводникот на смартфонот „Хуавеј“ што не е на „Гугл“ Матте Про Турска цена на услугата од 30. Ајде заедно да се прикажеме Мате приказ Да се ​​доближиме до историјата на Турција и цената на излезот 30 Pro.

Huawei Mate Pro 30, 5 продажба не се направени во Турција во февруари!

Huawei Mate 30 ProНеодамна откриената продажба ќе биде во Турција. Денес ја објави цената на турските уреди. Услуга за мобилни телефони Huawei Huawei Mate 30 Pro, кој обезбедува пристап до многу важни содржини со Huawei AppGallery поддржан од (HMS), зазема иновативен пристап еден чекор понатаму со концептот на смалување на влезовите и прикажување на водопади.

Huawei Mate 30 ProСе одликува со заоблен AMOLED екран кој нуди целосна резолуција од Full HD + 6.53 инчи. моќ Кирин 990 Huawei Mate 30 Pro купен од чипсет има 8 GB RAM меморија и 128 GB / 256 GB внатрешно складирање. На задниот дел на паметниот телефон има четири сензори за камера. Овие се: 40-мегапикселна ултра широкоаголна камера со 1,6 решетка, 40-мегапикселна камера со широк агол со отвор f / 1.6, 8 мегапикселна телефото камера со отвор f / 2,4 и сензор за камера со 3Д длабочина.

На предниот дел на уредот има сензор за камера од 24 мегапиксели со отвор f / 2.0. Овој сензор на предната камера има сензор за 3D длабочина. Мате 30 Про, Андроид 10 Доаѓа со оперативен систем со седиште во ЕМУИ 10. Нема паметна услуга на Google.

Huawei Mate Pro 30, Турција ја објави цената!  Ова е цена 1

Huawei Mate Pro 30, цена на Турција

Huawei Mate30 Pro 8999 TL По препорачаната цена на крајниот корисник, се планира да се пополнат потрошувачите со бои „Space Grey“ на Huawei instinyePark и Измир MaviBahçe Experience Stores и центри за услуги на Huawei во Кадикиј и Анкара на 5 февруари 2020 година. Објавено е дека првите 100 луѓе ќе имаат Huawei Mate 30 Pro 30 ќе добијат посебен подарок.

Huawei Mate Pro цена од 30 што мислите за Турција? Не заборавајте да го споделите вашето мислење од делот за коментари подолу!