Huawei Mate X се смени со Kirin 990 процесорот и Huawei P30 камерата

Huawei Mate X Dirubah Dengan Prosesor Kirin 990 dan Kamera Huawei P30 1

Само неколку часа после Мобилен телефон за преклопен Huawei Mate X сертифицирани од TENAA, гледаме дека уредот се појавува во нова рака во галеријата. Луѓето добиваат квалитетно време со последната верзија и наоѓаат уште неколку спецификации. Очигледно, во него има нов процесор.

Huawei Mate X е надграден со процесорот Kirin 990, чип што Huawei ќе го лансира на IFA 2019 и ќе се најде и на Huawei Mate 30 Pro. Разменети се и поставките за фотоапаратот, од сет на камери Mate 20 до неколку сензори Huawei P30, со RYYB технологија. Уредот сè уште има ограничување од една страна, кој вклучува 3 леќи на фотоапаратот, блиц и копче за ослободување на уредот кога ќе се отвори.

Лицето кое се справува со новата верзија на уредот го спореди со одржувањето на Kindle Oasis 5G сеуште е дел од сликата и се чини дека дизајнот останува ист. Последно што слушнав, уредот беше одложен од септември до ноември и цената остана иста. Сè уште не можеме да кажеме што не е во ред, но може да се поврзе со функционалноста и слабоста на шарката, ако треба да претпоставам.

Очекувајте поголемо искуство како што се приближуваме кон започнувањето. Исто така се надевам дека производот ќе биде достапен во Кина порано од ноември, можеби дури и во септември.