Huawei MatePad 10.4 е официјален: ајде да дознаеме заедно

Huawei MatePad 10.4 е официјален: ајде да дознаеме заедно

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Официјално е претставен новиот таблет Huawei MatePad 10.4. Еве го листот со податоци Huawei MatePad 10.4 и техничките карактеристики на оваа таблета.

Huawei MatePad 10.4

Официјален претставник на Huawei MatePad 10.4 со М-молив. Тоа е нова таблета со среден опсег, наменета за училишна и едукативна употреба.

Ајде да дознаеме заедно!

Таблетот покажува a дизајн многу сличен на оној на неговиот „постар брат“, на MatePad Pro. Пред да најдеме голема 10,4-инчен дисплеј со технологија IPS и престанок на 2000 × 1200 пиксели. Димензиите на производот се многу интересни: тежи 450 грама и мери 245,2 мм x 154,96 милиметри и само 7,35 мм.

На задната страна имаме чист задниот капак и 8 MP камера со предводена блиц. Пред, во рамките на работ, наоѓаме предна камера од 8 MP за селфи и видео повици.

Да се ​​сигнализира можноста за уживајте во јасен, чист и квалитетен звук благодарение на присуството на бен 4 звучници со технологија Харман Кардон е 4 микрофони поставени по целиот уред.

Под хаубата има Процесор Kirin 810 и Батерија 7250 mAh, со поддршка за брзо полнење 18 W преку USB тип Ц.

На ниво на софтвер, наоѓаме Андроид 10 со кориснички интерфејс ЕМУИ 10.1. Услугите на Google НЕ се присутни.

Секогаш е вметната од страната на софтверот посебен олеснет кориснички интерфејс, дизајниран само за еден дидактичка и научна цел. Исто така има и еден специјален режим на читање, што не само што ја елиминира сината светлина и исто така симулира монохроматско искуство многу слично на електронската хартија на ePaper, туку го следи и окото на корисникот за да ја провери неговата далечина и држење на телото.

Треба да се напомене, покрај сето ова, дека новиот Huawei MatePad пристигнува со поддршка на М-молив, преку кои можете да креирате содржина уметнички е работејќи.

Huawei MatePad 10.4: Лист со податоци и технички спецификации

 • Екран: 10,4 ″ (2.000 х 1.200 пиксели) IPS, WUXGA +
 • Процесорот: Кирин 810 7nm окта-јадро до 2,27 GHz
 • Графички процесор: АРМ Мали-Г52 МП6
 • RAM меморија: 4/6 GB
 • Внатрешна меморија: 64/128 GB (може да се прошири до 512 GB со микроSD)
 • Задна камера: 8 мегапиксели
 • Предна камера: 8 мегапиксели
 • Поврзаност: 4G LTE (по избор), Wi-Fi 802.11 ac (2.4GHz / 5GHz), Bluetooth 5.1, GPS, GLONASS, USB 2.0 Type-C
 • Батерија: 7.250 mAh
 • димензии: 245,2 x 154,96 x 7,35 мм
 • Тежина: 450 грама
 • ОС: Андроид 10 со ЕМУИ 10.1
 • Друго: четири-звучник, четири микрофони

Цена и достапност Huawei MatePad 10.4

Huawei MatePad пристигнува во боењето Полноќно сиво на официјалната веб-страница, на Продавница за искуство Huawei и на Amazon (наведени, но сè уште не се достапни) во следниве варијанти:

 • Huawei MatePad Wi-Fi a 329,90 евра
 • Huawei MatePad LTE a 379,90 евра

Корисници кои ќе купат таблета од 29 јуни до 31 јули, исто така, ќе ги добиете следниве производи бесплатно:

 • Huawei М-молив;
 • база на безжично полнење;
 • четири резервни иглички;
 • 15 GB простор за употреба на Huawei Cloud;
 • 3 месеци музика Huawei;
 • 3 месеци видео на Huawei.

Huawei MatePad 10.4 мислења и мислења

Тоа е производ што го напаѓа средниот опсег во овој сектор со избалансирани спецификации и прифатлива цена.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!