Huawei P30 Lite безжично полнење: постои или не?

Боите на Huawei P30 Lite: ОВДЕ СЕ ДОСТАВНИ

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали има безжично полнење на Huawei P30 Lite? Може ли Huawei P30 Lite да се полни безжично? Дали Huawei P30 Lite има безжично полнење? Еве сè што треба да знаете

Безжично полнење на Huawei P30 Lite

Вие го купивте Паметен телефон Huawei P30 Lite или размислувате ли да го купите? Во секој случај, можам да ви кажам за што станува збор одличен паметен телефон.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

Понуди а хардвер најсовремена, перформанси високо ниво, доста дизајн, ажурирања на софтвер загарантирана, убава фотографија, целата реклама МНОГУ конкурентна цена, значително пониска од онаа на многу други конкуренти кои нудат многу помалку.

На кратко, без премногу сврти зборови Huawei P30 Lite нуди навистина неверојатен сооднос квалитет / цена.

Сепак, постои сомнеж дека зафаќа многу сопственици на Huawei P30 Lite: има ли безжично полнење? Можно е безжично го надополнувате вашиот паметен телефон?

Ако си ги поставите овие прашања, но не можете да најдете одговор, ќе ја откриете вистината подолу! Без да губиме време непотребно, да одиме директно до точка и да видиме без разлика дали овој паметен телефон поддржува безжично полнење или не.

Дали Huawei P30 Lite има безжично полнење?

I’mал ми е што ти кажав, но НЕ има безжично полнење на Huawei P30 Lite.

Ова значи дека не можете да го полните телефонот безжично, нужно ќе мора да се потпрете на кабелот за полнење вклучен во пакетот, што за среќа поддржува брзо полнење.

Отсуство на безжично полнење не изгледа огромен проблем, особено ако се земе предвид одличниот сооднос квалитет / цена што го нуди уредот, но разбирам дека за некои корисници би можело да биде интересно да го наполнат уредот користејќи странични изгореници и безжични полначи.

Заклучоци

Јас би рекол со овој напис натаму Huawei P30 Lite заклучивме, не мислам дека има уште многу да додадеш.

Се надеваме само дека на идните модели на серијата производителот ќе го имплементира безжично полнење, навистина е многу удобно, но засега го наоѓаме само на горниот дел од палетите телефони што се продаваат 500 евра горе (и не сите од нив, да бидам искрен).

Технички податоци и одлики на Huawei P30 Lite

На дисплеј извонредно е, а 6,15 инчи со целосна HD резолуција и многу елегантно ниво на пад, дизајнирано и сертифицирано за да ги измори очите колку што е можно помалку.

Дизајнот е спектакуларен и му овозможува на паметниот телефон совршено да се прилагоди на дланката на раката, благодарение на заоблената 3Д стакло што го олеснува зафатот.

Сè е балансирано до максимум, од рекордната дебелина од само 7,4 мм до тежината од само 159 грама, затоа е еден од најдобрите паметни телефони на Huawei.

На задната страна не се откажува трокреветна камера, кој првенствено вклучува главен сензор од бен 48 мегапиксели, крајниот зум со хипер-земање мостри технологија направена од Huawei. П30 Лајт всушност, тој има исклучителен потенцијал за зголемување за време на фазата на снимање, практично имате 2x оптички зум во вашите раце. Вториот сензор е ултра широк агол од 8 мегапиксели, додека третиот е за ефектот на замаглување од 2 мегапиксели bokeh.

Сè што придонесува да се дадат најдобрите фотографии и видеа, за професионален резултат.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!