Huawei P30 Pro добива ноќен режим за селфи со најновото ажурирање на EMUI

Huawei P30 Pro mendapatkan mode Malam untuk selfie dengan pembaruan EMUI terbaru 1

Huawei започна со лансирање на нови ажурирања на ЕМУИ за своите предводници паметни телефони P30 и P30 Pro, додавајќи функција за ноќен режим на селфи камера од 32MP. Ажурирањето во моментот се поседува само за кинеската варијанта на двата смартфони.

Според ГизмоЧина, оваа одлика е наречена „Супер ноќен режим“ и овозможува да се фаќаат високо квалитетни селфи во услови на слаба осветленост. За жал, сè уште не се појавија примероци на фотографии, па затоа треба да почекаме малку подолго за да откриеме колку е ефикасна новата функција.

Иако во моментот нема детали за тоа како работи Super Night Mode, не е идентична со функцијата Night Mode достапна за камерите со поглед на задниот дел на P30 и P30 Pro. Функцијата Night Exposure Mode за долги изложености комбинира неколку слики за да произведе светли слики со помал шум.

Ажурирањето, кое пристигна како верзија ЕМУИ 9.1.0.193, исто така донесе и најновата августска безбедносна лента и неколку други промени. Ова вклучува оптимизација за сензорот за отпечатоци на екранот, активирање на повик VoLTE за клиенти од Телеком и нови функции за уредување на видео за стандардната апликација Галерија.

Бидејќи Huawei штотуку започна да лансира ажурирања за сопствениците на P30 и P30 Pro во Кина, може да потрае неколку недели за функцијата Super Night Mode да го направи својот пат за корисниците во другите региони.

Можеме да добиеме провизија за набавки користејќи ја нашата врска. Учете повторно.