HUAWEI Y6 Italian Manual 2019: Преземете го во PDF

Најдобра корица на Huawei Y6 2019

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Каде да го преземете прирачникот HUAWEI Y6 2019 на италијански јазик во PDF? Дали ви требаат упатства за употреба на HUAWEI Y6 2019? Еве го преземањето на прирачникот / инструкциите

Прирачник за PDF HUAWEI Y6 2019

Денес зборуваме за HUAWEI Y6 2019, еден од Андроид паметен телефон најдобри и најинтересни во моментот.

Во минатото веќе им посветивме разни статии на HUAWEI Y6 2019 и ако ги пропуштивте, можете да ги најдете тука:

Италијански прирачник HUAWEI Y6 2019

Го кажав тоа, подолу го предлагам Преземете го упатството HUAWEI Y6 2019 на италијански јазик.

Така е: ако треба да ги преземете упатствата за најдобар употреба на овој паметен телефон, ако ви треба упатството HUAWEI Y6 2019 на италијански јазик, ќе го најдете подолу.

На овој начин можете да се консултирате кога го сакате Прирачник HUAWEI Y6 2019 на италијански јазик и ќе можете да ги откриете сите напредни функции што компанијата ги вметна во паметниот телефон.

Вие ќе можете да ги откриете сите тајни функции, ќе можете да го искористите максимумот од вашиот нов паметен телефон и ќе можете да пронајдете одговори на сомнежи и прашања во врска со овој уред.

Но, сега доволно со џагор, да видиме каде да ја преземеме оваа PDF-датотека.

Прирачник HUAWEI Y6 2019 PDF Преземање италијански

Датотеката што ја баравте е достапна ОВДЕ.

По преземањето датотеката во PDF формат, можете да го отворите на компјутер, Mac, паметен телефон или таблет со која било програма што може да отвори PDF-датотеки и ако сакате можете исто така да ги отпечатите, за да можете да ја прочитате и консултирате директно на хартија.

На кратко, вие изберете што да правите со прирачник на овој паметен телефон.

Сигурно во датотеката ќе најдете одговори на прашања како што се:

 • HUAWEI Y6 2019 како да ја вметнете SIM-картичката?
 • HUAWEI Y6 2019 како да се отстрани вибрациите на тастатурата?
 • HUAWEI Y6 2019 како работи?
 • Упатство за употреба HUAWEI Y6 2019
 • Време за полнење HUAWEI Y6 2019
 • HUAWEI Y6 2019 како да се отклучи? Како да го отклучите?
 • HUAWEI Y6 2019 како да направите слика од екранот?
 • HUAWEI Y6 2019 како да го користите? Како да го користите?
 • HUAWEI Y6 2019 како да се одговори?
 • HUAWEI Y6 2019 како да вметнете двојна СИМ?
 • HUAWEI Y6 2019 како да се конфигурира?

и многу повеќе!

HUAWEI Y6 2019 за кратко

Huawei Y6 2019 е новата верзија на многу успешна линија за паметни телефони.

Монтирај еден екранот 6.09-инчен, со голем 87% дисплеј-однос на телото.

Фронтално го гледате изрез капе што ги крие сензорните и Предна камера од 8 мегапиксели. Селфиите секогаш ќе бидат светли, благодарение на блицот што се емитува директно од екранот.

Задната камера е 13 мегапиксели наместо тоа, со фантастична f / 1,8 решетка што овозможува 50% повеќе светлина да влезат.

Со вградено FM радио и дури 6 db аудио моќност, моќен процесор, овој телефон обезбедува максимална моќност и сигурност.

Листот со податоци се затвора со интуитивниот EMUI 9.0 интерфејс со Android Pie, за едноставно и секогаш течно искуство.

Заклучоци

За ова нова статија за HUAWEI Y6 2019 Завршивме

Во случај на сомнежи, прашања или проблеми, оставете коментар на крајот на статијата и ќе одговориме што е можно поскоро.

И не заборавајте да ме известите како се чувствувате со овој паметен телефон!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!