Huawei Y7p карактеристики и цени, дали вреди?

Fitur Huawei Y7p dan harga yang pantas

Додека ние сè уште чекаме да ја претставиме својата нова high-end модел, the Huawei P40 и P40 Pro секој Кинеските компании продолжуваат да го шират семејството со среден опсег и влезни опсези од вашиот каталог

Во почетокот на 2020 година, Новото издание на Huawei P30 Lite беше објавено со тапани и кимболи, познатото ажурирање на P30 Lite со поголема меморија и моќ. Сега, и скоро изненадувачки, Хуавеи Y7P започна.

Карактеристики на Huawei Y7p

Карактеристики

Huawei Y7p

Димензии и тежина 159,81 x 76,13 х 8,13 мм. 176 грама
Екран 6,39 ″ HD + (1560 X 720) со IPS LCD панел. Со перфориран екран за предната камера.
Процесор Кирин 710F.
RAM меморија 4 GB
Складирање 64 GB + микроSD до 512 GB.
Задна камера Тројки 48 пратеник со f / 1,8 + Широк агол од 8 пратеник со сензори f / 2.4 + 2 пратеник со f / 2.4.
Предна камера 8 пратеник со f / 2.0.
Поврзување и додатоци Двојна СИМ 4G (со сите опсези што се користат глобално), WiFi N, GPS, Bluetooth 5, микро USB, читач за отпечатоци и 3,5 милиметарски аудио приклучок.
Батерија 4000 mAh
Операционен систем ЕМУИ 9.1 базирано на Пита со Android 9.

Овој нов мобилен телефон се истакнува, особено затоа што комбинира а три камери со главен сензор од 48 мегапиксели, и 6,39-инчен екран.

Спецификации на Huawei Y7p

Но, не сите се добри вести, затоа што производителот го предупредува Овој модел ја користи мобилната служба Huawei, а не GoogleДали тиШто значи тоа Да, не е инсталирана апликација на Google.

Квалитетот на камерата и на екранот е многу добар

Екран Huawei Y7p

Преку технологија наречена нано текстура, Huawei успешно го примени ефектот 2,5D на рефракцијата на светлината на задниот дел на терминалот. Премногу предниот дел на телефонот е скоро целосно зафатен од екранот наречен, според Huawei, FullView Punch, кој има однос на екран / тело од 90,15%.

Во делот за фотографија, Huawei Y7P има три камери кои се во можност да понудат исклучителен квалитет на сликата при фотографирање. Додадени се 48 мегапиксели што ги нуди главниот сензор + 8 мегапиксели од широк агол и 2 мегапиксели од третиот сензор. воведување и стабилизирање на сцените, карактеристики што ги извршува самата вештачка интелигенција на процесорот.

Достапност и цена на Huawei Y7p

Достапност на цени за Huawei Y7p

Тој Huawei Y7P е претставен во Тајланд и веќе се продава на 4999 тајландски бах, нешто како неколку 146 € по тековниот курс. Од друга страна, и според она што го видовме, терминалот се продава во две бои, Кое Аурора сина и полноќна црна. Да, достапна е само една конфигурација: 4 GB RAM меморија и 64 GB внатрешно складирање. За сега, Не е познато дали овој нов терминал на брендот Huawei ќе стигне и до други земји.

Дали е споредлива со Huawei Y7p?

Ако ставаме сè на скала, односно карактеристики и цени, да секако дека вредиДа, тоа е а ефтин мобилен телефон со повеќе од привлечни спецификации. Но, … „Не е сè светло“, бидејќи терминалот се продава со мобилни услуги на Huawei (HMS), нешто што може да предизвика многу потрошувачи кои сакаат апликациите на Google да бидат претходно инсталирани.

! функција (f, b, e, v, n, t, s) {ако (f.fbq) се врати; n = f.fbq = функција () n.callMethod? n.callMethod.apply (n, аргумент): n.queue.push (аргумент)}; ако (! f._fbq) f._fbq = n; n.push = n; n.товарено =! 0; n.version = ‘2.0’; n.queue = (); t = b.createElement (e); t.async =! 0; t.src = v; s = b.getElementsByTagName (e) (0); s.parentNode.insert Пред (t, s)} (прозорци, документи, ‘скрипти’, ‘https: //connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’);