[IFA 2019] Запознајте ги новите смартфони Alcatel 1V и 3X

[IFA 2019] Memenuhi Alcatel 1V dan 3X baru smartphones

Ако не знаете, мобилниот бренд Alcatel всушност е во сопственост на TCL и компанијата освежува две од двете. паметни телефони на IFA 2019. Првиот е Alcatel 1V кој е достапен паметен телефон на влез на ниво што вклучува посветено копче на Google Assistant, за оние од вас кои не можат да живеат без вашиот АИ-помошник. Вториот е Alcatel 3X, паметен телефон опремен со задна три камера.

Алкател 1В

Со Octa-core процесор, Alcatel 1V работи ефикасно за да изврши сложени задачи, презентирајќи побрзо и неспокојно корисничко искуство. Покрај тоа, оперативниот систем Android Pie (Go Edition) обезбедува ниво на влегување во Alcatel 1V со најразлични импресивни карактеристики на Google, вклучувајќи ги и Google Assistant, Google Go и Gboard, истовремено дозволувајќи двојно складирање со помали големини на апликација. Компанијата тврди дека Алкател 1В може „да работи поефикасно и да извршува посложени задачи, презентирајќи побрзо и поимно искуство на корисниците“.

Alcatel 1V (2019) ќе биде достапен со цени од 79 € и доаѓа во фини метални слоеви вклучувајќи Anthracite Black, Metallic Blue, Metallic Gold и Metallic Rose.

Спецификации на Alcatel 1V

Алкател 3Х

Додека Alcatel 1V е и паметни телефони на влез на ниво, Alcatel 3X е малку подобар од влезното ниво. Со 6,5 “HD +” целосен приказ на екранот, 3X дефинитивно ќе ви донесе малку поголемо задоволство од гледање од Alcatel 1V.

Овој паметен телефон исто така има и задна камера од 16MP + 8MP + 5MP опремена со „паметно откривање на сцената“ која идентификува различни сценарија на фотографии и автоматски ги оптимизира поставките за фотографирање за совршено снимање. Фотографиите на Alcatel 3X се дополнително демонстрирани преку неговите супер објективи со широк агол, кои се протегаат 102 степени, и bokeh во реално време, што им овозможува на корисниците можност да фотографираат со уметнички дела.

Режимот на ноќно снимање носи јасни, светли и детални ноќни видеа и слики во потемни околини. Предната камера од 8MP и предниот LED блиц ќе им овозможат на корисниците да преземат подобри и посветли селфи каде било. Alcatel 3X е опремен со Octa-core процесор, произведувајќи мазна и моќна обработка. Исто така, нуди едно копче на Google Assistant Button, подготвено да помогне во лансирање апликации, пребарување на информации, контрола на паметни уреди за дома, поставување на потсетници, испраќање на текстуални пораки и многу други активности.

Покрај тоа, функцијата на леќи Гугл им овозможува на корисниците да научат повеќе за светот преку она што го гледаат, дали наоѓаат производи преку Интернет, учат повеќе за обележја или идентификуваат растенија и животни со допир на копче.

Спецификации на Alcatel 3X

Alcatel 3X ќе биде достапен во три бои за накит: црн накит, зелен накит и накит од роза со цени од 149 €.

Што мислите за паметните телефони Alcatel 1V и 3X? Известете ни во коментарите подолу или на Твитерили Фејсбук. Можете исто така да коментирате за нас Страница со MeWe со пристапување кон социјалната мрежа MeWe.