[IFA 2019] Ова е новата Motorola One ZOOM

[IFA 2019] Ini adalah Motorola One ZOOM baru

ИФА 2019 сè уште трае и ние сè уште имаме новини од внатре во Берлин. Овој настан е добро време за мобилните телефони и Мото е еден од многуте нови најавени мобилни уреди. Motorola One ZOOM е една од најновите и цената на средната класа има многу одлични одлики.

Како што можете да претпоставите од неговото име, Motorola One ZOOM многу се потпира на својот систем на фотоапарати за да може да се истакне од своето пакување. Тоа е прилично висок ред, со оглед дека има многу уреди од средната класа кои можат да се натпреваруваат со него. Motorola One ZOOM има поставувања за четири фотоапарати кои се чини дека се начин на многу производители на паметни телефони.

Поставките за четири објективи вклучуваат:

 • 8MP објективи со оптички зум со висока резолуција со 3х оптика и 10x хибридни и OIS можности
 • Длабоки способни леќи што се способни за 5MP
 • Многу широк аголен леќа способен за производство на 117 степени и 16MP видно поле
 • И главна камера од 48 МП со отвор f1.7 и ОИС
Моторола Еден ЗООМ

Со главен сензор од 48 мегапиксели и технологија Quad Pixel, Motorola One ZOOM нуди четири пати подобра чувствителност на светлина за да ви овозможи поостри и посветли фотографии во ситуации со слаба осветленост. Исто така, доаѓа со OIS, одржувајќи ги леќите стабилни, така што вашите фотографии се заматени и подготвени за инсталирање. Режимот за ноќно гледање ја користи нашата единствена софтверска технологија за да создаде јасни, ноќни фотографии без жито со вистински бои и зачудувачка јасност.

Моторола Еден ЗООМ е различен. Телефото-камерата со 8 мегапиксели нуди 3х оптички зум со висока резолуција (хибриден зум од 10x), што ви овозможува да снимите детали од далечина, додека одржувате квалитет на слика што ќе се изгуби со дигиталниот зум. Дури и кога се целосно зголемени, вашите фотографии ќе станат јасни и нејасни благодарение на OIS – Оптичка стабилизација на слика.

Понекогаш сакате вашиот предмет да биде во фокусот, но не сите други. Камерата со длабочина од 5 мегапиксели работи со главната камера за автоматско замаглување на позадината. Може да се вратите подоцна и лесно да го промените замаглениот интензитет на пост-фаќањето за да го добиете вистинскиот удар. Во секој случај, секојдневните фотографии стануваат елегантни портрети. Како тоа.

Предната камера се соочува со часовникот на 25MP и компанијата вели дека е опремена со технологија Quad-Pixel која дава четири пати подобра чувствителност на светлина.

Моторола

Еве ги целосните спецификации на Motorola One ZOOM:

 • Оперативен систем: Android 9 Pie
 • Процесор: Qualcomm Snapdragon 675
 • RAM меморија: 4 GB
 • Складирање: 128 GB
 • Безбедност: Сензор за отпечатоци од екранот и Отклучување на лице
 • Капацитет на батеријата: 4.000 mAh
 • Траење на батеријата: до 2 дена
 • Полнење: 15W со полнач од 18W од турбо
 • Екран: 6.4 ″ OLED со сооднос на аспект од 19: 9 и 3D Gorilla Glass 3

„Моторола“ навистина ја турна камерата на „Моторола еден ЗООМ“ и интересно ќе биде да го пробаме откако ќе ја добиеме единицата за преглед.

Што мислите за Motorola One ZOOM? Известете ни во коментарите подолу или на Твитерили Фејсбук. Можете исто така да коментирате за нас Страница со MeWe со пристапување кон социјалната мрежа MeWe.