Insta Aero: најдобар МО на Instagram за Android

Инста Аеро

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали сакате да ја максимизирате апликацијата Instagram за Android? Обидете се со Insta Aero: секогаш ажурирана, ви овозможува да преземате фотографии и видеа од Instagram со еден клик

Инста Аеро

Дали знаеш зошто Дали го ценам толку многу оперативниот систем Андроид?

Затоа што, меѓу другото, тоа ви дозволува сменете го паметниот телефон и апликациите што ги инсталираме слободно, без ограничувања, без притоа да се изврши затвор или чудни процедури.

Додека сте на iPhone и iOS, да инсталирате еден изменета и неофицијална верзија на Инстаграм (како Instagram ++), мора да се прибегнеме кон тоа Ailилбрејк или употребата на Алтернативни продавници, на Android, едноставно преземете ја датотеката АПК и инсталирајте ја рачно со неколку кликања.

И тука за неколку секунди може и вие инсталирајте Insta Aero на вашиот паметен телефон или таблет Android, еден од најдобрите модифицирани верзии на Инстаграм моментално достапен за овој оперативен систем.

Но, што нуди Инста Аеро? Што може да се стори со оваа апликација? Дали вреди да се инсталира? Ајде да дознаеме заедно!

Што е Инста Аеро?

Како што се очекуваше, тоа е едно изменета и неофицијална верзија на Instagram за Android.

Понуди СИТЕ одлики во оригиналната апликација, но додава многу други многу интересни, како што се:

 • преземете фотографии и видеа од Инстаграм со еден клик
 • прочитајте ги пораките на Инстаграм без да испраќате потврда за читање
 • погледнете ги Приказните на Инстаграм без да ги споделите со нив да ги видат или да ги известат
 • активирајте ја црната тема на Инстаграм дури и ако вашиот паметен телефон официјално не го поддржува
 • поставете фотографии со највисок квалитет на Инстаграм
 • активирајте / деактивирајте ја двојната чешма за да ви се допадне (за да избегнете да ја напуштите „Ми се допаѓа“ по грешка)
 • зумирајте ги фотографиите на Инстаграм со долго притискање на нив
 • видете во реално време кој престанува да ве следи (со нотификација)
 • одберете го автоматскиот преведувач за наслови на Instagram
 • блокирајте ја апликацијата Instagram со ПИН (за безбедност)
 • скријте и отстранете ја СИТЕ рекламирање на Инстаграм (во храна и приказни)
 • активирајте ја функцијата MUSIC во Stories (дури и ако не сте ја овозможиле оваа опција овозможена во оригиналната апликација)

На кратко, ми се чини јасно дека карактеристиките што ги нуди Инста Аеро се многу подобри од оние на оригиналната апликација на Инстаграм, нели?

Меѓу другото, сите овие функции можат да се активираат / деактивираат и прилагодуваат лесно и брзо, директно од Поставките на апликацијата, преку дополнително посветено мени.

Како и каде да ја преземам Insta Aero?

Едноставно: од СЛУБЕН ВЕСНИК.

Препорачувам да ја преземате апликацијата директно од вашиот телефон, за полесна и побрза инсталација.

Дојдете на страницата за преземање, ќе најдете 2 верзии:

 1. Ја заменува оригиналната апликација на Инстаграмзатоа, за да ја инсталирате оваа верзија, прво мора да ја укинете оригиналната
 2. Тоа е клон на Инстаграм, ви овозможува да имате оригинална и изменета апликација на вашиот телефон (ЈА ПОБИРУВАМ ОВА)

Откако ќе ја изберете верзијата што сакате да ја инсталирате, продолжи со преземањето на вашиот паметен телефон Андроид.

Кога ќе заврши преземањето, кликнете на датотеката што ќе ја најдете во паѓачкото известување и следете ја инсталацијата на екранот: неколку кликања ќе бидат доволни за инсталирање и стартување на Инста Аеро.

Зошто не е Инста Аеро на Play Store?

Едноставно: тоа е неофицијална верзија на Instagram, затоа не може да се објави на Play Store.

Еве ја причината зошто треба да ја преземете и инсталирате рачно од веб-страницата на развивачот.

Како да користам Insta Aero?

Точно како нормалната апликација Instagram за Android:

 • направи го Логирај Се со вашите податоци (податоците се безбедни, тие се испраќаат директно на Инстаграм за најава)
 • започнете со користење на Инстаграм како што секогаш имаш.

Ако сакате, можете да отидете Поставки> Напредни опции за целосно прилагодување на Insta Aero. Во ова мени ќе ги најдете сите карактеристики што ги споменав погоре.

Дали би препорачале да користите Insta Aero?

Апсолутно да!

Знам дека многу модифицирани апликации на Instagram за Android одат наоколу на Интернет, но ова:

 • секогаш е актуелен
 • работи многу добро
 • има многу активна поддршка Телеграма група> ЛИНК
 • за разлика од другите апликации, оваа е активна веќе некое време и постојано се ажурира и подобрува (многу други траат неколку недели, потоа затворени)

На кратко, не можам да помогнам, но да ја препорачам апликацијата Insta Aero. Јас сум добро!

Дали е Инста Аеро безбедна?

Во теорија да.

Како што се очекуваше, вашето најавување на Instagram НЕ е зачувано на серверите на апликацијата, но се испраќаат само на Инстаграм за да се најават.

Никогаш нема да бидам 100% сигурен во тоа, но можам да ви гарантирам дека долго време ја користам апликацијата и никогаш не сум имал никаков проблем, па затоа да бев вие ќе бев удобно.

Ако не верувате, сепак, нема проблем: никој не ве принудува да користите, можете да продолжите со оригиналната апликација на Play Store.

Заклучоци

Со овој водич на Инста Аеро заклучивме.

Како што може да претпоставите, јас го користам долго време и се чувствувам навистина добро. Сè што можам да направам е да ве советувам да ја пробате Инста Аеро и да ме известите што мислите.

Запомнете: за какво било сомневање или прашање, можете да ги користите коментарите на крајот на статијата!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!