iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max ги објави Apple

iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max ги објави Apple

Да, имало промени во конвенциите за именување, така што наследникот на iPhone Xs и iPhone Xs Max сега се нарекува iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max. IPhone 11, ако се прашувате, е еднопополнет iPhone Xr 2018. И двата модели изгледаат слично на нивните претходници, освен фактот дека сега тие се карактеризираат со три камери на задната страна, во квадратна аранжман, наспроти две единици во минатогодишниот модел.

Тие го донесоа новиот екран Super Retina XDR, кој според Apple, беше про дисплеј, и беше најсветлиот на iPhone. Исто така, се одликува со најновата генерација на Apple A13 Bionic чипови за да се обезбедат одлични перформанси и траење на батеријата.

5,8 и 6,5 инчи се со две големини на екранот, а задниот дел носи назад текстурирана мат стакло и полирана лента од не’рѓосувачки челик, со само логото на Apple во средина, под Apple систем. Првите три камери. Системот се состои од три стрелачи од 12 MP, со ултра широки, широки леќи и телефото леќи.

Селфи-стрелецот од предната страна е исто така еден од 12MP, а, со внатрешно подобрените процесори, како и со iOS 13, iPhone 11 Pro има уште четири часа траење на батеријата во еден ден од iPhone XС., а iPhone 11 Pro Max нуди и до пет часа повеќе од iPhone XС. Макс

Опциите за складирање вклучуваат 64 GB, 256GB и 512 GB, а има и дополнителна полноќна зелена боја која ги надополнува нијансите на сиво, сребро и вселенско злато. Цените започнуваат од 999 и 1.099 долари соодветно за iPhone 11 Pro и Pro Max. Повеќе детали можете да најдете на линкот за извор подолу.

Разговарајте за овој пост