iPhone 6 Plus, најдобрата алтернативна конкуренција

iPhone 6 Plus, alternatif kompetisi terbaik 1

Најдобри алтернативни фаблети за iPhone 6 Plus од Apple

Веќе знаеме дека iPhone 6 Plus, откако беше лансиран минатиот септември, е прогласен за еден од најуспешните производи во 2014 година. Овој нов уред на Apple е опремен со извонредни карактеристики што го прават голем конкурент против неговиот најблизок конкурент во конкуренцијата. Затоа, подолу можеме да видиме која би можела да биде идеална алтернатива на iPhone 6 Plus.

iPhone 6 Plus, најдобрата алтернативна конкуренција 2

Новиот iPhone 6 Plus од Apple има 5,5 инчен HD Retina екран и го управува новиот A8 процесор. Исто така, има одлична 8MP фото камера со стабилизатор на слика, заедно со непречен и алуминиумски дизајн, покрај тоа што има оптимален век на траење на батеријата, до 128 GB мемориски капацитет, LTE / 4G врска и најнова верзија од мобилни оператори на Apple, iOS 8.

Од оваа причина IPhone 6 Plus е еден од најдобрите уреди и неверојатна употребливостБлагодарение и на оперативниот систем, кој е моментално достапен на пазарот и секако најмногу се препорачува за корисниците кои сакаат уреди со голем екран. IPhone 6 Plus, сè уште го освојува најголемиот дел од пазарот против натпревари за фаблети и таблети, од оваа причина, ќе видиме кој е конкурентен уред во моментот и кој е најдиректна алтернатива на најголемиот паметен телефон на Apple.

Samsung Galaxy Note 4

Новата Galaxy Note Samsung 4 е многу софистицирана верзија во споредба со Galaxy Note 3, која пристигна минатата година. Овој нов уред има голем екран и има нови карактеристики благодарение на S Pen, покрај тоа што има и 16MP камера со посебен софтвер за нега на слики. Тој Galaxy Note Овој уред е со 5,7 инчен екран, Quad HD Super AMOLED и брз процесор, покрај тоа што ја има и најновата верзија на оперативниот систем Android 5.0 Lollipop.

iPhone 6 Plus, најдобрата алтернативна конкуренција 3

Тој Galaxy Note 4 е во иста пазарна зона како и iPhone 6 Plus. Хардверот е добар и дизајнот комбинира пластика и метал, иако има само 32 GB меморија, иако може да се прошири со microSD.

Купете Samsung Galaxy Note 4 Еве

Nexus 6

Новиот Nexus 6 е најновиот уред што се појави по соединувањето помеѓу гигантот за пребарување, Google и познатиот производител на мобилни уреди, Motorola. Мобилниот телефон е исто така сериозен ривал на новиот iPhone 6 Plus на Apple, за оние кои сакаат да видат телефон со Android.

Google Nexus 6 има 5,5 инчен AMOLED екран со Quad HD резолуција, 2560 x 1440, што е нешто пошироко од Galaxy Note 4 од 5,7 инчи. Nexus 6 има Snapdragon процесор со 3 GB RAM меморија. Во однос на оперативниот систем, овој уред како Samsung Galaxy Note 4, има Android 5.0 Lollipop, фото апарат со 13 MP со стабилизатор на слика и е достапен со два мемориски капацитети, 32 GB и 64 GB. Цената на овој уред е исто така конкурентна со iPhone 6 Plus.

iPhone 6 Plus, најдобрата алтернативна конкуренција 4

LG G3

LG G3 е еден од најдобрите паметни телефони со оперативниот систем Android кој моментно е достапен на пазарот, рече дека уредот има 5,5 инчен екран 1440 x 2560 пиксели, односно исти димензии како iPhone 6 Plus. Apple, и со резолуција од 530 ppi.

Овој уред со висока употреба на LG користи Smart Notice, асистент за лична технологија, кој учи директно од сопствените навики на корисникот. Овој уред прави фотографии брзо да се фотографираат благодарение на автоматскиот фокус и има 2,1 MP предна камера, додека задна камера од 13 MP. Што се однесува до меморискиот капацитет, Овој уред има 32 GB, иако има можност да го прошири и со microSD, microSDHC и microSDXC картички до 128 GB што е во сопственост на iPhone 6 Plus внатрешно..

iPhone 6 Plus, најдобрата алтернативна конкуренција 5

Купете LG G3 Еве

Nokia Lumia 1520

Nokia Lumia 1520 е веројатно еден од најдобрите паметни телефони на пазарот со оперативен систем Виндоус кој претставува една од најдобрите алтернативи за iOS и Android. Il Nokia Lumia 1520 има цена што може да се спореди со уредите со високи уреди, и двата се Apple како Samsung, а дефинитивно е денес поголем Windows Phone уред. Има 6-инчен TrueColor ClearBlack Full HD 1920 × 1080 екран со 368 ppi, иако почнува да има некое време.

Оперативниот систем што сте го инсталирале е Виндоус 8 и случајот е направен од поликарбонат, материјал кој предизвика некои критики затоа што станува збор за уред со висока моќност, иако овој телефон е повторно популарен благодарение на Apple и вашиот iPhone 5c.

iPhone 6 Plus, најдобрата алтернативна конкуренција 6

Lumia 1520 има одличен век на траење на батеријата и камера која важи за најдобра на пазарот, поле на кое Nokia се бореше во последните години. Има задна камера од 20 MP PureView и предна камера од 1,2 MP.

Купете ја Nokia Lumia 1520 Еве

Sony Xperia Z3

Sony Xperia Z3 има 5,2 инчен екран со Full HD квалитет, така што е малку помал од останатите фаблети предложени погоре. Што се однесува до процесорот, ова е исто така малку побавно од Qualcomm Snapdragon кој го монтира и Samsung Galaxy Note 4 како Nexus 6, но можеби од истата причина Има батерија која е релативно супериорна во однос на конкурентите, која има многу поголема автономија на повик, иако е сè уште малку пониска од iPhone 6 Plus..

Овој уред има дизајн кој овозможува да биде отпорен на вода и прашина, опремена со камера со сензор 20,7 MP и предна камера 2,1 MP. Покрај тоа, Sony Xperia Z3 може да се поврзе и со конзолата PlayStation 4. Покрај тоа, тој е опремен со опција за далечинско отворање преку Bluetooth, функција поврзана со оперативниот систем Android 5.0 Lollipop, која ќе стигне и до Sony Xperia Z3.

iPhone 6 Plus, најдобрата алтернативна конкуренција 7

Купете го Sony Xperia Z3 Еве

Како што видовме, станува збор за најразлични софистицирани уреди опремени со важни технички карактеристики, ова е јасно сега и некои од главните ривали на новиот iPhone 6 Plus од Apple, што ја прави прилично валидна алтернатива за оние кои сакаат да пробаат други уреди не од компаниите од Калифорнија.

Ако не сакате да го напуштите уредот „Епл“, најважната и економична алтернатива, иако е малку помала, а не фаблет, секако дека е iPhone 6.