IPTV Stallion: Како да гледате фудбал во HD

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/IPTV-Stallion-Како-да-гледате-фудбал-во-HD.png

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

IPTV пастув тоа е ново додаток за Коди дека јас се обидувам за неколку дена и тоа ви овозможува да имате многу квалитетни врски преземени директно од додатоци како ЗемТВ, СпортДевил и многу, но внимателно избрани меѓу оние достапни со висок квалитет.

Постојат толку многу канали од целиот свет во HD како различни Италијански спортски сателитски канали достапен и за оние кои живеат во странство. Тој е специјализиран за фудбал бидејќи има многу врски со висока резолуција за да се види европски и италијански фудбал преку IPTV. Со IPTV пастув може да видите многу спортски канали како Арена, beIN, BT Sport и други, но исто така и неколку делови како i музички канали, цртани филмови, ТВ-канали во Велика Британија и САД и многу други сите соодветно индексирани.

Инсталирајте го Stallion IPTV од датотеката ZIP

Инсталирајте го додатокот IPTV на Kodi Stallion од датотеката ZIP.

  • Преземете ја датотеката ZIP на Stallion IPTV
  • Сега започнете го Kodi и одете до Систем -> Додатоци -> Инсталирајте од поштенска датотека и побарајте ја датотеката ZIP преземена претходно.
  • Откако ќе заврши постапката за инсталирање, ќе одите Видео -> Додаток на видео и изберете ја иконата Stallion IPTV.

Додатоците се навистина добро завршени, само квалитетни врски и без блокови. Неколку јазични врски се исто така достапни Италијански дури и ако не е лесно да се пронајдат. Stallion IPTV дефинитивно вреди да се обидете.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!