IPTV TivuStream: Бесплатен ТВ и ХХХ на KODI, Android и Enigma2

IPTV TivuStream: Бесплатен ТВ и ХХХ на KODI, Android и Enigma2

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

IPTV TivuStream е додаток за Kodi, но исто така и апликација за Android и е достапен со наставка за уреди со седиште во Enigma2 што ви овозможува пристап до многу содржини на стриминг, вклучително и бесплатни во воздух и возрасни XXX канали.

IPTV TivuStream: Бесплатен ТВ и ХХХ на KODI, Android и Enigma2

IPTV TivuStream е фантастична платформа која ви овозможува да ги видите сите ТВ канали Chiaro и многу канали за возрасни ХХХ бесплатно и натаму Коди како додаток, како апликација за Андроид а исто така и како продолжение за Енигма2.

IPTV TivuStream тоа е фантастично додаток за Kodi што ви овозможува да видите стриминг многу каналите достапни на јасно, голем избор на канали за Возрасни но, исто така регионални канали, музика е спортски канали во Италија и преку инсталирање на втор додаток, достапен преку лозинка, ќе имате пристап до делот за возрасни со многу XXX содржини.

IPTV TivuStream ви овозможува да имате целосен дел од неверојатно испорачаните канали кои доаѓаат од повеќе извори и секогаш ажурирани што ви овозможува да имате еден квалитет одлично, без забавување Дали е тоа сите тие работат.

Како да инсталирате IPTV TivuStream на Kodi

Како прво, мора да добијте го Kodi за Windows, Mac, Android компјутер или како и да е за вашиот оперативен систем. Можете да го преземете бесплатно од официјалната веб-страница ЛИНК.

Откако ќе се заврши ова, следете ги следниве чекори:

  • Започнува Коди
  • Продолжи Систем и кликнете на Управување со датотеки
  • Двоен клик на Додадете извор
  • Кликнете на и внесете ја адресата https://androidaba.com/addons и кликнете на Направено
  • Преименување новиот извор во АБА Репо и потврдете го со ОК
  • Вратете се во домот на Kodi и кликнете на СИСТЕМ -> Додаток-> Инсталирајте од поштенска датотека
  • Кликнете на АБА Репо -> приклучок.video.tivustream.zip
  • Почекајте известување за потврда за инсталацијата.
  • Кликнете на ВИДЕО -> Додаток на видео -> IPTV TivuStream да се отвори додаток.

Како да инсталирате IPTV TivuStream на Android

Да се ​​користи IPTV TivuStream на Android треба да ја инсталирате датотеката АПК достапно на официјална страница и потоа инсталирајте ги препорачаните видео плеери за прегледување XMTV или мафијашка да започнете со видеа непречено.

Покрај тоа, би сакал да истакнам дека постои и делот FILM со список на ажурирани филмови кои се лесно видливи без рекламирање или друг спам.

TivuStream XXX за Android е достапна верзијата со содржина за возрасни и можете да го преземете од официјалната веб-страница https://tivustream.com/appx/.

Како да инсталирате IPTV TivuStream на Enigma2

Да се ​​инсталира IPTV TivuStream на Енигма2 мора да ги следите информациите на официјалната веб-страница https://tivustream.com/tag/enigma2/.

Како да се напојува TivuStream IPTV

На официјалната веб-страница, https://tivustream.com/, исто така има и два формула, една за какви било барања за канали (ОВДЕ) и една за известување Офлајн канали (ОВДЕ) и со учество во проектот ќе се подобрите и со вашето Придонес за TivuStream.

ЗАБЕЛЕШКА

Овие програми и услуги се слободно достапни на Интернет со едноставно пребарување на најпопуларните пребарувачи како Google. Ниту една содржина не е поставена од нас и ние не ги развиваме овие програми и затоа што сме полни со нелегален материјал, ние силно советуваме против употреба. Напис напишан само за информации.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!