iSeaLive: нова апликација за игри со проследување на Android

Проследувајте игри на Android со iSeaLive

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Гледајте игри емитувани на Android со iSeaLive. Фудбал кој го пренесува Android со апликацијата iSeaLive: можете да гледате натпревари од целиот свет бесплатно

Проследувајте игри на Android со iSeaLive

Ажурирање на април 2019 година: апликацијата исчезна од Play Store и АПК што се наоколу се чини дека не работи.

Меѓу најдобрите алтернативи што ги препорачувам:

—–

Дали барате нова Андроид програма да гледате игри со стриминг бесплатно? Дали барате апликација која ви дозволува гледајте ги сите фудбалски стримови бесплатно? Дали сакаш бесплатно да гледате игри со стриминг на Android?

Вие сте на вистинското место! Денес ќе разговараме за апликацијата iSeaLive, само слета на Играј продавница но веќе многу ценети од корисниците, што како што се очекуваше ви дозволува гледајте игри во фудбал и стриминг бесплатно.

Да бидат работите уште полоши, iSeaLive исто така ви овозможува да гледајте ги целите и нагласувањата на многу фудбалски натпревари од главните европски лиги, вклучувајќи го и секако италијанскиот.

Но, ајде да видиме во детали што нуди оваа апликација и како работи за игри со стриминг со Android.

Како работи iSeaLive?

Програмата е навистина едноставен, брз, непосреден и удобен за употреба.

Како прво, мора да бесплатно преземете од продавницата со Android Play.

Откако ќе се заврши ова, стартувајте ја апликацијата и ќе ја пронајдете 3 главни делови:

Во делот Во живо очигледно, сите врски на натпреварите во живо се присутни. Обично се ажурираат непосредно пред почетокот на игрите. Само еден клик за да започнете да ја пренесувате играта бесплатно на андроид. Аудиото обично НЕ е на италијански јазик, но квалитетот на видеото е многу висок. На различните тестови не сум наишол на забавувања, замрзнувања или други проблеми

Во делот Определување наместо тоа, имаме можност да ги разгледаме целите и најдобрите активности на многу фудбалски натпревари од цела Европа, вклучително и нашата Серија А.

Конечно во Спортска телевизија ги наоѓаме врските на спортски канали од целиот свет: започнува клик и репродукција на спортскиот канал за гледање во стриминг. Сепак, дури и во овој случај, видеото е со одличен квалитет, но италијанските канали се отсутни. Се надевам дека ќе бидат додадени наскоро.

Белешки за iSeaLive

Како што се очекуваше, iSeaLive е целосно бесплатен и може да се преземе од Play Store.

Апликацијата не бара регистрација.

Квалитетот на видеото е секогаш многу висок, додека аудио никогаш не е на италијански (обично на англиски).

Во внатрешноста на апликацијата нема премногу инвазивни или досадни реклами.

За жал, апликацијата НЕ го поддржува Chromecast во моментот.

Апликацијата прикажува само натпревари од главните европски лиги (на пример, само во Серија А, а не во Серија Б).

преземање iSeaLive apk

Апликацијата е моментално достапна бесплатно на Google Play Store: БЕСПЛАТНИТЕ ТУКА.

Апликацијата APK-датотека за инсталација на програмата повеќе не е пронајдена, што исто така е отстрането од Play Store.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!