itel се појави како бренд број 1 за паметни телефони во 2019 година под 5K во офлајн каналот

The brand also launched itel A25 which is a fully loaded package in the entry level smartphone range.

itel mobile, од TRANSSION ја задржа позицијата број 1 за 2 последователни квартали и ја заврши 2019 година како лидер под 5К во офлајн простор, според неодамнешниот извештај за истражување на ривалот, Q4 2019. Зацврстувајќи ја својата лидерска позиција во карактеристичниот мобилен сегмент, itel се појави и како Бренд број 1 на Телефонскиот бренд во Q4 2019, проследено со Samsung.

ITEL за понудите за паметни телефони беше сведок на вонреден раст во втората половина на 2019 година, поддржан од неговата силна и технолошки напредна понуда на производи – ITEL A46 (2GB + 32GB), главната катализатор зад брендовите кои се движат на горниот дел од табелата. Приказната за успехот на брендот е поврзана со нејзиното искуство за мобилност во однос на буџетот, широка мрежа на дистрибуција и иновативни програми за маркетинг и ангажман, со пристап кон локална комуникација.

Семејството ITEL расте посилно и марката неодамна прослави пресвртница од 5 кроа + среќни клиенти за само три години работење во Индија. Овој бренд за монети за успех е поврзан со локалните маси, формирани со помош на иновативни маркетинг практики, како што е ветувачко партнерство со UP Yoddha; водечките тимови на про-Кабади лига, кои се дел од прославите на нашите клиенти, низ целата земја преку живи поврзани програми и одржуваат широки кампањи на платформите за социјални медиуми, како што е TikTok.

Неодамна, брендот го лансираше и A25 iTEL кој е целосен пакет во палетата паметни телефони на ниво на влез за потрошувачите затоа што обезбедува трендовски технолошки карактеристики како што се Посветлиот екран, поголема батерија и 3000 mAh напојувани, Отклучување на лице, мулти-јазична поддршка, Google леќи, HD екран со цел екран, HD + IPS 5.0 инчи, двоен 4G VoLTE, Android Pie 9.0 (Оди издание) оперативен систем и со 1 GB RAM и 16 GB меморија за складирање што може да се надогради на 32 GB, сите по пристапни цени, цени за џеб, 3,999 РС !

Кликнете на Deccan Chronicle Technology and Science за најновите вести и прегледи. Следете нè на Фејсбук. Твитер.