Kodi и борбата против ТВ-кутиите за да гледаат пиратски содржини на стриминг

Kodi и борбата против ТВ-кутиите за да гледаат пиратски содржини на стриминг

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Ако го прочитате нашиот блог, сигурно ќе забележите дека пишуваме многу Kodi, најдобрата програма за мулти-платформски центар за медиуми, што со нивните додатоци и наставки ви овозможува да ја проширите функционалноста на сите поддржани уреди.

Kodi е достапен не само за Виндоус, туку и за Малина и Андроид. Само поддршката на Android ви овозможува да ја инсталирате на сите сет-топ-кутии засновани на зелениот робот и на мрежата не е тешко да се најде ТВ кутии кои овозможуваат инсталирање на Kodi.

На мрежата, во последно време, се шири модата да се гледаат верзии на Box за да се види ал ТВ-стриминг со Андроид наречен КОДИ ЦЕЛО БОГОДЕН.

Овие верзии не се ништо друго освен TV Box за да го направиме нашиот ТВ паметен со Android со верзија на Kodi веќе е совршено инсталиран и конфигуриран со сите додатоци за пристап до содржина на стриминг бесплатно, како што се Sky и Mediaset Premium.

Бидејќи феноменот цвета, Коди реши да стави ограничување на овој проблем што навистина може да доведе до сериозни проблеми за Коди што не е роден за да понуди пиратска содржина, но бидејќи е отворен извор на мрежата, многумина создадоаддони како SportDevils, StreamOnDemand или PelisAlaCarta да гледаат стриминг, фудбал, сериозна А, лига на шампиони, филмови, ТВ серии и документарци, сите бесплатно без да платиш денар.

Всушност, корисниците сега можат да ги купат овие мали уреди што тие веќе интегрираат сè за пристап до пиратска содржина, а продавниците како eBay, GearBest, AliExpress и многу други веб-страници ви овозможуваат да ги купувате овие модифицирани уреди.

За жал, се чини дека проблемот брзо се шири и Kodi сака да го ограничи овој феномен со спречување на препродажба на готови уреди за употреба со преземање акции со производители или дуќанџии кои продаваат ваков вид на производ.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!