Kodi 17.1 Преносно Преземање со инсталирани додатоци

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/Kodi-171-Преносно-Преземање-со-инсталирани-додатоци.jpg

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Kodi 17.1 Преносно Преземање со инсталирани додатоци

Вклучување на мрежата, го најдов Kodi во Portable верзија со инсталирани многу додатоци за да ја видам IPTV бесплатно

Лично сум страствен бог преносни програми затоа што можам да ги однесам насекаде на тврд диск или УБС УБС и денес сакам да споделам една од најбараните програми на мрежата со вас. Коди, добро познатиот мулти-платформа центар за медиуми, исто така е достапен во верзија Пренослив на италијански јазик ажурирана до најновата верзија 17.1 со сите најдобри додатоци и веќе завршена почетна конфигурација достапен е на мрежата и може да се користи каде било директно од USB стик или надворешен тврд диск.

Преносни Kodi 17 на италијански јазик со веќе додадени многу додатоци е навистина спектакуларно. Го пробав лично и искрено, не можам да му помогнам. Во оваа конкретна верзија на Преносни Kodi веќе можете да ги најдете сите следни додатоци инсталирани и конфигурирани за да пристапите до IPTV и многу стриминг содржина:

 • Додаток
  • Тек на побарувачката
  • Злото Кинг
  • Подигнувач на плејлиста
  • СпортДевил
  • ТВ Зем
  • Раи
  • Медијасет
  • ТВ-супертуга
  • LiveStreamPro
  • СпортДевил
  • sMyTvShow
  • Тек на побарувачка
  • PureITA тек на побарувачката
 • Алатка
  • За да го избришете кешот (пр. KodiMod)
  • Забрзајте го Kodi
  • Отстранете и инсталирајте Addons
 • Овозможено е темата Складност на Kodi 16 но новата тема на Kodi 17 е исто така достапна.
 • телевизија едноставен текст со список на INFOGW со со Логоа и EPG

Иако Kodi е достапен бесплатно на интернет до денес, никој немаше преносна верзија на Kodi но со вклучување на мрежата најдов многу специфична верзија на Коди не само во Преносна италијанска верзија, но исто така и со додатоци за пристап до IPTV во живо за гледање сателитска и копнена телевизија бесплатно за пристап до неопределено количество содржина на стриминг.

Пронајдена програма е достапна на Интернет бесплатно, не беше креирана и поставена преку Интернет од нас, но се најде со пребарување на Google.

Kodi 17.1 Преносен италијански за Windows ги има најдобрите додатоци за Kodi со исто така и списоците на италијанските ТВ канали, класичниот IPTV, веќе натоварени, така што можете да гледате филмови, ТВ серии, фудбал, сериозни А, шампиони за возење и многу повеќе во стриминг бесплатно.

Верзијата што може да се најде на мрежата исто така вклучува и неколку корисни додатоци како што се:

 • Тек на побарувачката што е најдобриот додаток за стриминг филмови и ТВ-емисии
 • ТВ во живо на Kodi спектакуларната Адон, каде што можете да најдете над 600 ТВ канали, вклучувајќи многу Италијанци кои стримуваат
 • Подигнувач на плејлиста за брзо вчитување на повеќе листи за репродукција во формат m3u
 • Раи на побарувачката е Видео со медијасет да ги видите каналите Раи и Медијасет во реплики
 • СпортДевил да го гледате спортот бесплатно
 • AdryanList За да пристапите до содржината на стриминг, со врските Sopcast и AceStreams
 • СуперРепо Најпознатото складиште за Kodi со илјадници додатоци за преземање и исто така Овозможено е клиент за IPTV да видите многу канали со ажурирани списоци на автомобили

Преземете го Kodi 17.1 Преносен со додатоци на италијански (директна врска)

За да ја стартувате, треба да ја извадите преземената датотека и да кликнете на датотеката.ПОВРШИНА БАТ КОДИ.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!