Kodi 18 „Леја“ е конечно достапен

 Како да гледате италијанска телевизија на Kodi | Ажуриран водич

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Конечно, Kodi 18 е достапен за преземање во финална и стабилна верзија. Каде да ја преземете Kodi 18 за Windows PC, Mac, Android и други системи

БЕСПЛАТНО КОДИ 18 ЛЕИА

Еве сме: Коди 18 конечно е ослободен трајно.

Стабилната верзија на Kodi 18 Leia достапен е за преземање од неколку минути за сите поддржани оперативни системи. И, како што се очекуваше, ова е последната и стабилна верзија, која конечно означува затворање на „алфа“ и „бета“ што кружеа на мрежата во последните месеци.

Без да губат време, да видиме подолу каде да ја преземете Kodi 18 и кои се главните нови карактеристики.

Новости на Kodi 18: што се менува?

Kodi 18 воведува разни новини и промените на страната на софтверот и интерфејсот. Настрана од фактот дека Kodi 18 е првата 64-битна верзија за Windows, меѓу другите релевантни промени, би сакал да истакнам:

 • Додаден прозорец со игри и OSD (приказ на екранот) на графичкиот кориснички интерфејс.
 • Додадено додатоци за јавни корисници на игри, како и јадра на емулатор, за поддршка на клиенти на јадрото на RetroPlayer.
 • Додадена поддршка за RDS (Систем за радио податоци) за радио канали ако клиентот за заднинско PVR поддржува RDS.
 • Променети GUI активности за елиминација на дупликат и мртва шифра (главно рафинирање на GUI за PVR и LiveTV).
 • Додадени, ажурирани и подобрени додатоци на клиенти за позадини со PVR за популарни надворешни платформи за позадинско заокружување на PVR на трети лица.
 • Подобрен менаџер за внесување и систем за внесување API за тастатури, глувци и контролори на игри.
 • Ажурирани „периферни додатоци“ за контролори на игри, тастатури за играње, џојстици и профили за периферни уреди.
 • Додадена поддршка за поддршка од менито BD-J / Blu-ray Disc Java.
 • Додадена поддршка за откривање и употреба на Blu-ray Disc, обезбедени мета податоци за имињата на Blu-ray Disc.
 • Додадена поддршка за видео-ампулатори што ќе ги користат декодерите и изведувачите.
 • Подобрена стереоскопска 3Д-репродукција на 3Д видеа (како и подобра репродукција на 2Д на 3Д видеа).
 • Додаде опција за да ги презакажите ознаките на музичката датотека за постојните елементи во библиотеката.
 • Додадени дополнителни податоци за уметниците кои Музибрабрајн ги обезбедува: тип (личност, група, оркестар, хор и др.), Пол и коментари за расчистување кои помагаат да се разликуваат уметници со исто име.
 • Додадена поддршка за Python (скрипта) базирана на веб-скенери за Kodi.
 • Додадена поддршка за изградба на Kodi со поддршка за Bluetooth.
 • Додадена поддршка за говор до текст во тастатурата Kodi OSD на Android TV.
 • Додадена поддршка за Android за пренесување на апликацијата Kodi во SD картичка.
 • Додадена поддршка за Android TV Leanback за пребарување и метаподатоци за препораки од Kodi.

Воведените иновации во Коди 18 тие се многу, како што можете да видите.

Каде да ја преземете Kodi 18?

Но, ајде да преминеме во најинтересниот дел од упатството, тоа е каде да ја преземете најновата верзија на Kodi 18.

Еве ги врските за преземање:

Врска за преземање на Android од Play Store: КЛИКНИ ТУКА

Врска за преземање на Windows Store: Кликнете ОВДЕ

Врска за преземање на Windows 64 BIT: Кликнете ОВДЕ

Врска за преземање Windows 32 BIT: КЛИКНИ ТУКА

– врска за преземање на MacOS: КЛИКНИ ТУКА

Те потсетувам Коди тоа е програма тотално бесплатно.

Значи, дали веќе сте го пробале Kodi 18? Што мислите за ова ажурирање?

Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!