Kodi 18 проблеми со додатоци? Како да се реши

 Како да гледате италијанска телевизија на Kodi |  Ажуриран водич

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали сте преземале и инсталирале Kodi 18, но имате проблеми со додатоци? Дали додатоците не работат и не се компатибилни со Kodi 18? Еве како да се реши тоа

Додатоците на Kodi 18 не работат што да прават?

Ажурирајте СЕПТЕМВРИ 2019 година

Како што видовме во изминатите неколку дена, Коди 18 конечно е ослободен трајно.

По долго чекање и многу бета, според тоа, стабилната верзија на Kodi 18 Leia е достапно на преземете за сите поддржани оперативни системи и со право корисниците се стрчаа кон преземете е да се инсталира веднаш ова важно ажурирање.

Дали веќе сте го преземале Kodi 18?

Нормално е, јас исто така секогаш сакам да ја имам најновата ажурирана верзија на моите програми, особено оние што најчесто ги користам и што ги сметам за најважни. И пред сè што сакам пробајте ги вестите сега воведен од различните ажурирања и потоа, исто така, веднаш ја преземав и инсталирав новата Коди 18.

Но, направив грешка.

Со Коди всушност има проблем што не треба да се потценува при преземање и инсталирање на ажурирање на софтвер.

Како што сигурно знаете, Коди е програма која работи многу добро самостојно, но оди уште подобро со различните додатоци што ви дозволува да гледајте дигитална ТВ, сателитска ТВ, ТВ серии, филмови, игри и спортски настани во стриминг бесплатно.

Kodi 18 и проблемите со додатоците

Сите различни додаток Јас сум целосно бесплатно за преземање и инсталирање на Коди, но да се работи правилно мора да бидат ажурирани од нивните соодветни развивачи.

И за жал, кога Kodi ќе добие големо ажурирање, додатоците може да престанат правилно да работат, тие би можеле да се срушат и може да ви дадат толку многу неочекувани проблеми.

Ова е токму проблемот со кој се соочив и што наидоа на многу други корисници Коди 18. Самата програма работи одлично, но многу од најпознатите додатоци за Kodi сè уште не се целосно компатибилни со најновата верзија на Kodi 18 и затоа кршете, замрзнете, не функционирајте и создавајте други проблеми од разни видови.

Па ако и вие, откако ќе имате преземени и инсталирани Kodi 18, имате проблеми со додатоци, не очајувај: проблемот е вообичаен, тој ќе се реши наскоро со ажурирање на додатоците, но во меѓувреме ќе објаснам како да се реши сè.

Како да се вратиме од Коди 18 во Коди 17

Како што се очекуваше, во моментот Kodi 18 има проблеми со некои додатоци. Затоа, ќе мора да почекаме уште неколку дена за тоа програмерите ажурираат различни складишта и додатоци.

Ако секако не сакаш да чекаш и сакате да се вратите на користење на Kodi за да гледате сè што сакате да стримувате бесплатно, ќе биде доволно преземете и инсталирајте ја претходната верзија, со кои додатоците се целосно компатибилни.

Затоа ќе мора деинсталирајте го Kodi 18 и вратете се на Kodi 17.6 Krypton да се решат сите проблеми и грешки откриени до денес. Ако не знаете каде да ја преземете старата верзија на Kodi, не очајувајте: подолу ќе ги најдете сите врски на верзија на Kodi 17.6 Krypton тоа ќе ви овозможи да вратете се во Коди 17 на кој било оперативен систем:

ЗАБЕЛЕШКА: ако случајно некоја врска не работи, можете да отидете ОВДЕ и преземете ја верзијата на Kodi што ви треба.

Еднаш преземени Коди 17, мора да:

  • деинсталирање на Kodi 18
  • инсталирај го Kodi 17
  • повторно инсталирајте ги различните додатоци што престанаа да работат на Kodi 18.

Ако ви треба совет за најдобрите додатоци за инсталирање на Kodi, ве потсетувам дека можете да го прочитате нашиот напис:

Kodi 18 не работи на Android

Ако имате паметен телефон или таблет Android и Kodi 18 не работи правилно или не инсталира додатоци, препорачувам да го направите овој брз и лесен обид:

  • одете во поставките за Android
  • отворете го списокот на инсталирани апликации
  • побарајте го Коди
  • кликнете на Меморија> Избриши податоци
  • обидете се повторно да преземете и инсталирате додатоци на Kodi 18 повторно

Уште имате проблеми? Обидете се со ова решение

Ако, по следниве индикации, Kodi продолжува да не работи, да има проблеми, да не вчитува IPTV-списоци и разни додатоци, препорачувам да ги следите овие чекори:

На овој начин ќе имате Kodi со сите најдобри додатоци подготвени за употреба и целосно функционални. Вие не ќе мора да преземате и инсталирате ништо со рака: неколку едноставни чекори за да имате SUPER Kodi за да гледате сè што е во тек бесплатно!

Заклучоци

Значи, дали веќе сте го пробале Kodi 18?

Што мислите за ова ажурирање?

Дали наидовте на проблеми со додатоци?

Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!