Kodi 18.6 достапен за преземање | НАЈАВИ

Преземања Kodi 18,6

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Преземете го Kodi Leia 18.6 сега. Ажурирајте го Kodi на верзијата 18.6: врска за преземање, новости, измени

Преземања Kodi 18,6

Одлични вести за сите корисници кои користат Kodi да гледа сè што може да пренесува бесплатно.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

Тимот на Коди вчера објави дека започна со објавување на ново ажурирање за популарниот мултимедијален плеер: зборуваме за верзијата на софтверот Kodi Leia 18.6.

Тоа е ажурирање главно посветени на поправете грешки, толку многу што корисниците нема да забележат некоја посебна вест, освен оние што се соочиле со сега решените проблеми. Подобрувањата, сепак, тие малку го покриваат целиот систем: од аудио до игри, од репродукција до интерфејс, од PVR до „општи подобрувања“.

Ајде да видиме подолу промена со Најави и промени, додека на крајот на статијата ќе ја најдете врската за преземање на најновата ажурирана верзија на програмата.

Што е ново во Kodi Leia 18.6

Меѓу новитетите на ажурирањето наоѓаме:

Аудио

 • Поправи за визуелизации
 • Поправете за пауза и рестартирајте го
 • Поправи за несреќи на TrueHD
 • Правилно броење на слушалки (Android)

Изградба на системот

 • Ажурирања за Cmake (Виндоус)
 • Ажурирања за ракување и пакување на уредот (macOS)

Игри

 • Поправете за започнување на слики на дискот и датотеки со zip
 • Поправи за црн екран за RGB емулатори (Rpi)

Интерфејс

 • Поправи за TextureCache
 • Поправи за прозорци, стапка на освежување, промена на режимот (Android)
 • Поправете за мултимедијално гледање со дополнителна содржина

Репродукција / приказ

 • Поправи за типот MIME (Android)
 • Поддршка за DolbyVision преку додаток
 • Поправи за максимална ширина и висина (Android)
 • Поправи за пребарување во под-папки

PVR

 • Фиксиран проблем со повеќејазични имиња на епизоди

Друго / општо

 • Поправи за погрешен временски приказ
 • Поправи за пребарување со блокот FileCache
 • Поправете паѓање ако е оштетен профилот.xml

Преземете го Kodi 18.6 Leia

Со смена сме завршиле. Ајде да видиме како да преземете и инсталирате Kodi.

Ажурирањето можете да го преземете директно од ОВДЕ.

Само следете ги упатствата на екранот за да започнете со преземање на програмата заснована врз оперативниот систем што го користите.

Јас би рекол дека е сè за овој напис. Само треба да ви посакам добар вид!

Извор: Коди

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!