Kodi 18 Leia: willе поддржува говорни команди и многу новини

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/Kodi-18-Leia-willе-поддржува-говорни-команди-и-многу-новини.jpg

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Код со кодно име Leia: willе поддржува говорни команди и многу нови функции

Kodi 18 ќе биде следното издание на Kodi кое ќе се вика Лаја и ќе има многу нови функции, вклучувајќи говорни команди

Се раѓа рано Коди 18, што ќе пристигне само за неколку месеци, но тимот што го развива славниот медиа плеер почнува да очекува некои новости за следното издание. Kodi 18, кој ќе го има кодното име Леја, како најпознатата принцеза на научното фантастично кино, ќе го поддржува јас говорни команди и препораки на ТВ со Android.

Всушност, ако можете да користите говорни команди испратете команди до далечинскиот управувач или играчката тастатура едноставно да најдете мултимедијална содржина на Kodi користејќи го вашиот глас, со поддршка при Препорака за Android TV тие ќе дојдат интегрирани совети на Kodi во ТВ со Android за да има меѓу резултатите од пребарувањето на Андроид ТВ и оние кои се присутни на Kodi.

Толку многу новости за Kodi 18 и кои придонесоа добро за развојот на оваа фантастична програма дури и по најновите околности кај развивачите.

Нема недостаток на ажурирања што го гледаатспроведување на ДРМ што можеби ќе ви овозможи да интегрирате извори од надворешни содржини како што се Netflix и други мали програми.

И покрај тоа што програмирањето е мало на DRM, сепак е таму многу да се работи на и тогаш ќе видиме дали предметот ќе биде расчистен преку царината во Коди 18 или ќе мора да почекаме.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!