Kodi Leia 18.4: преземете и новости

[DI NUOVO ONLINE] Веб-страницата Kodi е присутен: Веб-страницата не е пронајдена

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Kodi Leia 18.4 е достапен за преземање во финална и стабилна верзија. Каде да ја преземете Kodi Leia 18.4 за Windows PC, Mac, Android и други оперативни системи

Kodi Leia 18.4 Преземи

Kodi Leia 18.4 е достапен за преземање, со многу долг список на грешки.

Нешто повеќе од два месеци по објавувањето на верзијата 18.3, тимот за развој на Коди објавено ажурирање на верзијата Leia 18.4. Уште еднаш, очекувањата на корисниците кои бараат нови функции треба да бидат занемарени, но од друга страна се соочуваме со многу долга серија на грешки корегирани и решени.

Без да губат време, да видиме подолу каде да ја преземете Kodi Leia 18.4 и кои се главните нови карактеристики.

Вести Kodi Leia 18.4: што се менува?

Постојат четири категории во кои програмерите ги поделија промена, што е навистина значајно.

Речиси сите грешките фиксирани тие не се однесуваат на директно видливи функции, туку на скриените компоненти што, сепак, создадоа проблеми за корисниците кои отидоа да ги користат.

Интерфејс

 • недостасува текст со преуредување на наслови во рамките на додаток
 • чистење / зачувување на историјата на фокусот со излегување од прозорец
 • слајдшоу на слики на Естуар
 • настани за инсталирање на контролерот во игри
 • должина на текстот во радио копчињата на Естуар
 • форматирање на сезони / епизоди во додатоци на видео
 • режим на прикажување на проект

Репродукција / приказ

 • Интегрирана PlayMedia за плејлисти
 • Интегрирана playmedia за паметни листи за репродукција
 • Ажурирање на FFmpeg на верзијата 4.0.4-Leia-18.4
 • својства за вчитување на струјата без употреба на стримино
 • иницијализација на структурата AVD3D11VAContext
 • продолжете со прикажување на TS-датотеката
 • грешки во меморијата
 • Управување со падобранот на PAPlayer за аудио TrueHD

PVR

 • зависности од компонентите
 • спречување на истовремени повици до видео базата на податоци PVRRecordings

Општо

 • употреба на првиот протокол на додаток во прозорецот за мрежно додавање
 • употреба на точната комбинација на датотека + директориум за протоколи
 • употреба на апсолутни патеки во комбинација со името на домаќинот во URL адресите
 • време на датотеки во додатоци на vfs
 • “+” најавете се во папката HTTP
 • корекција на иницијализација и прекинување на системот за датотеки CircularCache
 • контролори поправа
 • расчистување на деталите за поток кога информациите за видео се ажурираат
 • неуспешен обид за решавање на патеките за додатоци во случај на исчезнати записи

Нема релевантни вести, но многу фиксни грешки, кои сè уште се добри.

Каде да ја преземете Kodi Leia 18.4?

Но, ајде да преминеме во најинтересниот дел од упатството, тоа е каде да ја преземете најновата верзија Kodi Leia 18.4.

Може да се преземе ажурирањето за сите оперативни системи компатибилни со Kodi директно од официјалната веб-страница> Kodi

Kodi е компатибилен со овие оперативни системи:

Заклучоци

Те потсетувам Коди тоа е програма тотално бесплатно.

Да се ​​искористи најмногу од Kodi Силно препорачувам да преземете ја оваа верзија веќе специјално изменета и прилагодена: Преземање на Kodi Mod: Како да инсталирате Kodi Mod. Благодарение на оваа изменета верзија на Kodi, ќе можете да гледајте што сакате во стриминг бесплатно (филмови, ТВ серии, спорт, игри, фудбал, Ф1, Мото ГП и многу повеќе!).

Значи, дали веќе сте се обиделе со Kodi Leia 18.4? Што мислите за ова ажурирање?

Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

Други статии за Kodi

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!