Kodi On Demand: тука е наследникот на Stream On Demand (филмови и ТВ серии)

Kodi На побарувачката алтернатива на Stream On Demand

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Како да го инсталирате Kodi на Demand за да гледате филмови и ТВ серии бесплатно на Kodi. Најдобра алтернатива на Stream On Demand и Icarus Addon Kodi.

Kodi On Demand (наследник на Stream On Demand Pure ITA)

Ажурирајте ВЕРЦИЈА 1.2 – ЈУЛИ 2020 година

– додаде нов канал: чувар.кам

– подобрена автоматска репродукција, сега поставките се глобални и веќе не се на канал

– сега на препишан воздух, сега користете EPG (благодарам epg-guide.com)

– Продолжете со гледање филм или епизода од различни сервери (само за видео библиотека)

– разни поправки и оптимизации

————————————

Нов ден, нова статија посветена на Kodi, фантастичниот медиа плеер што, ако е правилно конфигурирана, ви дозволува гледајте сè што е во стриминг бесплатно, вклучувајќи филмови, ТВ серии и спортски настани.

Особено денес ќе разговараме Коди на побарувачката.

Kodi На побарувања addon

Коди на побарувачката тоа е фантастично додаток за Коди што ви овозможува да видите што повеќе мултимедијални содржини Бесплатни филмови, ТВ серии и содржина на стриминг а тоа го собира наследството на починатиот Тек на побарувачка и Икар.

За разлика од многу други додатоци, содржината предложена од ова е во Италијански, зошто овој додаток е толку драг за корисниците кои го зборуваат нашиот јазик. Благодарение на Kodi On Demand, всушност, ќе биде можно да се гледа лавина со содржина на стриминг на италијански јазик, со добар квалитет на видео, без забавување и пред сè без расипани и расипани врски.

Kodi On Demand е верзија со една поедноставна графика од Stream On Demand и Stream On PureITA побарувачка но тоа се однесува многу добро, со многумина работни врски и многу ажурирани. И што е најважно, навистина ви овозможува да изгледате Италијански филмови и ТВ серии со Kodi.

На кратко, без да се обидувате премногу, Kodi On Demand е додаток за кој треба да се обидете гледајте филмови со стриминг со Kodi и преземете филмови од Kodi.

СЛУБЕН ВЕСНИК: https://kodiondemand.github.io/index.html

ОФИЦИЈАЛНА ТЕЛЕГРАМСКА ГРУПА: https://t.me/kodiondemand

Сега кога видовме што нуди овој додаток, ајде да видиме како да го преземеме и инсталираме за неколку чекори.

Преземање на побарувачката на Kodi – Водич за инсталација

Ајде да видиме подолу како да инсталирате Kodi On Demand.

Како прво, мора да добијте го Kodi за Windows, Mac, Android компјутер или како и да е за вашиот оперативен систем. Можете да го преземете бесплатно од официјалната веб-страница ЛИНК.

Откако ќе се заврши ова, следете ги следниве чекори:

  • Започнува Коди
  • Оди горе Систем и кликнете на Датотека
  • Лево, кликнете двапати Додадете извор
  • Кликнете на и внесете ја адресата https://kodiondemand.github.io/repo и кликнете на Направено
  • Преименување новиот извор во КОД РЕПО и потврдете со ОК
  • Вратете се во домот на Kodi и кликнете на Додаток / Прва икона во горниот лев дел / Инсталирајте од поштенска датотека
  • Кликнете на КОД РЕПО -> KoD-Installer.zip
  • Конфигурирајте го додатокот (прочитајте го следниот пасус од упатството)
  • Кликнете на ВИДЕО -> Додаток на видео -> Коди на побарувачката да се отвори додаток.

Направено!

Конфигурација на побарувачката на Kodi On Demand

Како што споменавме погоре, откако ќе се инсталира адитон, ќе се појави порака конфигурација: за да продолжите, мора да кликнете на ДА првото прашање за автоматската конфигурација на видео библиотеката.

Потоа изберете База на податоци за филмови да се продолжи и да се заврши конфигурацијата.

Завршено Сега сте подготвени да уживате бесплатни филмови и ТВ серии со стриминг со Kodi.

Како да преземете филмови и ТВ серии од Kodi On Demand

Како што се очекуваше, Kodi On Demand не само што ви овозможува да гледате филмови и ТВ серии кои се појавуваат на Kodi, туку исто така нуди и преземање да гледате видеа преку Интернет и без Интернет.

За преземете филмови и ТВ серии од Kodi On Demand само треба да ја изберете видео-датотеката за да ја видите и да направите а долг клик на тоа. Подменито автоматски се отвора со предметот Игра и точно БЕСПЛАТНО кој ќе го започне преземете ја видео-датотеката дека можете да видите кога сакате.

ЗАВРШНА Белешка

Овие програми и услуги се слободно достапни на Интернет со едноставно пребарување на најпопуларните пребарувачи. Ниту една содржина не е поставена од нас и ние не ги развиваме овие програми и затоа што сме полни со нелегален материјал, ние силно советуваме против употреба. Напис напишан само за информации.

ВИДЕТЕ СЕ, СЕ ДА СЕ ДА СЕ БЕСПЛАТНО СО НАШИТЕ Упатства

Пред да ја напуштам статијата, ве потсетувам дека на нашата страница имаме многу водичи кои ви даваат совети за како да гледате филмови и ТВ серии на стриминг бесплатно на Windows PC, macOS, iPhone, iPad, iPod, Android, Smart TV и повеќе.

Еве ги најинтересните:

Тука ги собравме најдобрите ажурирани страници од кои бесплатно преземете ги сите ТВ серии, вклучувајќи ја и оваа

Не го знаат сите, но на Telegram можете да гледате и преземате бесплатни ТВ серии, само треба да ги знаете вистинските канали, а ние ги избравме (и да ги одржуваме ажурирани) за вас! Меѓу другото, мислам дека решението на Telegram е НАЈДОБРИОТ: бесплатно, без регистрација, без рекламирање, без транспаренти, филмови и ТВ серии се вчитуваат веднаш откако се емитуваа на Нетфликс или на сателитска телевизија, сè лесно се презема со еден клик

Можеби не сте знаеле, но има многу други на Telegram канали што ви овозможуваат бесплатно гледање и преземање филмови и ТВ серии. Ги собравме во нашата статија и секогаш ги одржуваме ажурирани

Ете го фантастична апликација за гледање филмови и ТВ серии кои се емитуваат на Android. Очигледно, постои и оваа ТВ серија што треба да ја гледате бесплатно во стриминг. Можете да го инсталирате на паметни телефони, таблети, ТВ кутии и исто така на Fire TV Stick

Постојат многу страници за стриминг, но ние избравме најдобар! П.можете да го најдете филмови и ТВ серии за бесплатно гледање со еден кликочигледно вклучувајќи го и ова

Ако имате iPhone, iPod или iPad, тука е фантастична апликација за гледајте сè што сакате да стримувате бесплатно, вклучувајќи филмови и ТВ-емисии (и исто така оваа серија)

Комплетниот водич, со сите решенија, да гледате филмови и ТВ серии кои се прикажуваат на Android. Навистина имате толку многу алтернативи на располагање

Ако сакате да преземате филмови бесплатно на Windows PC, МОРА да ја испробате оваа фантастична програма: лесна е за употреба, на дофат на секого, многу интуитивна

Списокот секогаш ажуриран со сите најдобри веб-страници за проследување бесплатни филмови. Да не се пропушти

Списокот секогаш ажуриран со сите најдобри веб-страници за бесплатни стриминг на серии. Да не се пропушти

На Smart TV работите се посложени затоа што е тешко да се блокираат огласите што се отвораат на различните страници за стриминг. Во секој случај, го најдовме страницата за стриминг со најмалку рекламирање за да се обидеме на Smart TV. Да речеме дека е најдобро решение, иако не и оптимално.

Тоа е сè, добра визија!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!