Kodi TV Italiane: како да ги гледате | Дигитален копнен IPTV список

 Kodi TV Italiane: како да ги гледате |  Дигитален копнен IPTV список

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Kodi IPTV Italia: како да гледате италијански дигитални копнени канали кои се движат со Kodi. Италијански дигитален копнен IPTV список за Kodi

Коди ТВ Италија

——————-

АКО Упатството НЕ РАБОТЕ, ПРОЧИТАЈТЕ ОВОЈ ПОВЕЕ ДОГОВОР:

>>> Како да гледаме италијанска телевизија на Kodi | Ажуриран водич

——————-

Дали сакаш гледајте стриминг на италијанската телевизија бесплатно со користење на Kodi? Дали барате начин да дојдете гледајте стриминг на италијанска телевизија со Kodi? Дали ви треба IPTV список со дигитални копнени канали за да го гледате на Kodi?

Вие сте на вистинското место!

Во овој водич ќе објаснам како ги искористат предностите на Kodi бесплатно да гледаат стриминг телевизија.

Италијански канали на Kodi

Благодарам на IPTV список што ќе најдете во овој напис, ќе имате можност да гледајте ги италијанските дигитални копнени канали кои бесплатно се движат со Kodi.

НЕ ќе можете да гледате i сателитски ТВ канали, тоа би било нелегално, но ќе можете да ги гледате сите главни бесплатни канали на италијанската телевизија користејќи го познатиот медиумски центар Коди.

Тоа е едноставно, непосредно и исклучително погодно решение кое ви овозможува да користете го Kodi за да гледате телевизија со стриминг бесплатно.

Италијанска телевизија Коди

Без да губите повеќе време, би рекол да започнете веднаш со упатството што ве објаснува како да гледате стриминг на италијанската телевизија со Kodi.

Мора да го знаете тоа за неколку дена Kodilive.eu направи еден достапен нов список кој ви овозможува бесплатно гледање на дигитални копнени канали со Kodi стриминг.

За да го видите новиот список Kodilive (и следствено на италијанската телевизија на Kodi), ќе биде потребно овозможете и конфигурирајте го приклучокот IPTV Simple Client на Коди. Ако не знаете како да го сторите тоа, подоцна ќе најдете видео што го објаснува секој чекор.

Откако ќе се овозможи додатокот IPTV Simple Client на Kodi, мора да ги внесете овие вредности во панелот за конфигурација на Kodi:

  • за списокот m3u – https://kodilive.eu/tv
  • за EPG – http://epgitalia.tv/xml/guide.gzip
  • за логоа – http://kodilive.eu/logo/

Направено! Сега сте подготвени да уживате во сите канали на италијанската ТВ стриминг на Kodi. Брзо и лесно!

Овозможете и конфигурирајте го приклучокот IPTV Simple Client на Kodi

Ако ви треба упатство за правилно активирање и конфигурирање на приклучокот IPTV Simple Client на Kodi, можете да го следите ова видео, кое го објаснува секој чекор на прецизен, јасен и детален начин:

https://www.youtube.com/watch?v=mg-iw-w1QH8

Заклучоци

Сè е за овој нов водич на Kodi.

За какво било сомневање, проблем или прашање, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

Пред да заминам, ве советувам да ги прочитате овие други наши написи во врска со светот на Коди:

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!