Leak in Honor 9X и 9X Pro ги откриле целосните спецификации пред лансирањето

Leak in Honor 9X dan 9X Pro mengungkapkan spesifikasi lengkap sebelum diluncurkan 1

На 23 јули е предвидено да се лансира под-брендот Huawei Honor во Кина, каде компанијата ќе ги претстави новите паметни телефони Honor 9X и Honor 9X Pro. Сега, пред да стартувате, комплетни спецификации на протек на двата уреди на мрежата.

Ова истекување покажува дека Honor 9X и 9X Pro ќе бидат опремени со Full HD + 6.59 инчен екран со сооднос на аспект од 19,5: 9 и резолуција на екранот од 2340 x 1080 пиксели. Под хаубата, двајцата ќе работат на свој осум-јадрен процесор Кирин 810, објавен минатиот месец.