Lenovo ги претставува своите нови Google асистент Smart Tab и Smart Display

Lenovo menghadirkan Smart Tab dan Smart Display barunya Google Assistant

Леново претставува нова серија Јога, Thinkbooks, монитори и други лаптопи, користете го слоганот „попаметна технологија“, што е технологија која сè повеќе ја користи биометрија, гласните интеракции и автоматската оптимизација ги изведува вештачка интелигенција. Еве ги презентираме вестите кои ги презентираме на ИФА 2019 година.

Паметна таб М8

Ова е таблета 2 во 1 кој има IPS-екран 8 инчи која нуди резолуција 800 × 1.280 пиксели. Тој исто така нуди преносливост, забава и удобност затоа што овозможува негова употреба во амбиентален режим асистент од Гугл.

Lenovo Smart Display е присутен во Шпанија, во однос на цената и достапноста

Има ексклузивен дизајн и брза обработка со оригинално складирање 32 GB и горе 1 ТБ складирање SSD PCIe. нуди до 18 часа прелистување на веб и вклучува Андроид 9 Нозе претходно инсталиран на уредот.

Smart Tab M8 доаѓа со подобрен мултимедија, бидејќи е опремен со двојни звучници Долби Атмос и двојни микрофони. Има предна камера 5 пратеник и камера 2 Пратеник на грб. Леново ќе го лансира на пазарот по цена од околу 140 евра.

Ова слајд шоу бара JavaScript.

Паметен таб на Леново јога

Паметниот таб на Lenovo Yoga е опремен со IPS-екран 10.1 инч која нуди резолуција Полн HD за да ја видите вашата омилена мултимедијална содржина. Опремен со 4 GB од RAM меморија и во варијантите за складирање 32 GB и 64 GB но има слот за картички микроSD на уреди за понатамошно проширување како што е процесор Snapdragon 439 за да избегнете проблеми со перформансите на играта.

Тој нуди мултимодален дизајн со одлична мултимедијална поддршка и функции и ја комбинира моќта на домашните преносни асистенти. Исто така, има предна камера од 5 MP и задна камера од 8 MP. Овој уред е опремен со JBL звучници со Долби Атмос. Покрај тоа, паметната картичка Јога е сертифицирана IP52 Отпорен и водоотпорен. Уредот доаѓа во железна сива боја што доаѓа во варијанти на Wi-Fi и 4G LTE и ќе се лансира од околу 270 €.

Ова слајд шоу бара JavaScript.

Паметен екран 7

Ова е најмногу предмет мал и ефтино претставен од Lenovo, но без да го потценуваме неговиот елегантен дизајн. Тој Паметен екран 7 Ова е паметен дисплеј уред за употреба на која било маса покрај креветот или која било површина според поглед на корисниците во вашиот дом, со кого комуницирате Асистент на Google. Willе биде достапен во октомври за цена од 129 евра, за да можете да сурфате на Интернет, видео разговор пред интегрираната веб-камера, да гледате видеа и многу повеќе. Во споредба со претходниот модел, квалитетот на звукот е подобрен и дизајнот стана поконкретен. Тоа би имало проценета цена од 120 евра.

Ова слајд шоу бара JavaScript.

Бозе беше изненаден од паметниот џеб звучник Гугл асистент и играше