Lenovo лансира лаптопи со јога, ThinkBooks, Smart Tabs, Motorola One Zoom и други на IFA 2019

Lenovo meluncurkan laptop Yoga, ThinkBooks, Smart Tabs, Motorola One Zoom dan lainnya di IFA 2019

Леново излезе на сцената на ИФА 2019 година со палење на сите оружја. Компанијата поттикна многу производи, вклучително и лаптопи од поставата Yoga и ThinkBook, активиран Smart Assistant Smart Screen, Smart Tab и два нови телефони од рацете на Motorola. Нови телефони се Motorola One Zoom и Moto E6 Plus.

Да почнеме со лаптоп.

Леново јога C940

Lenovo лансира лаптопи со јога, ThinkBooks, Smart Tabs, Motorola One Zoom и други на IFA 2019 1Напиши на екранот

Lenovo Yoga C940 е 15,6-инчен 2-во-конвертибилен кабли со целосно метално куќиште. Опремено е со бленда за приватност на TrueBlock за веб-камера, биометриска автентикација на Windows Halo и пенкало кое е изгребано со сило-пополнување и Windows Ink.

Lenovo лансира лаптопи со јога, ThinkBooks, Smart Tabs, Motorola One Zoom и други на IFA 2019 2Звучникот ротира

Ова го покренува интелигентниот режим на ладење, кој може да се активира со притискање на функцијата-П. Екранот е UHD панел со поддршка од Dolby Vision. Патем, добивате и ротирачка звучна лента со системот за звучници Dolby Atmos. Достапно е во боја на Grелезна сива и мика.

Lenovo лансира лаптопи со јога, ThinkBooks, Smart Tabs, Motorola One Zoom и други на IFA 2019 3

Исто така, добивате поддршка за Alexa на заклучениот екран и Супер резолуција, функција за зголемување на видео до 1080p FHD на Windows Media Player. Доаѓајќи до основните спецификации, тој е поддржан од до 9-генерирани Core i9 процесори со графика Nvidia GeForce GTX 1650. Поточно, станува збор за поплака за WiFi 6. Има 14-инчен помал модел со тенок лист со спецификации.

Покрај тоа, Леново лансираше неколку други лаптопи од серијата Јога, кои се како што следува –

ИСТО ПРОЧИТАЈТЕ: Преглед Брз преглед на OnePlus 7 Pro Android 10

Следно, имаме лаптоп од серијата Lenovo ThinkBook.

Lenovo ThinkBook 15 и 14

Lenovo лансира лаптопи со јога, ThinkBooks, Smart Tabs, Motorola One Zoom и други на IFA 2019 4

ThinkBook 15 и 14 се опремени со Intel Core 10th Gen процесори, заедно со складирање на PCIe SSD, на кое му помагаат забрзување на меморијата Intel Optane Memory H10, заедно со модулите DDR4 RAM меморија. Исто така, доаѓа со ThinkShield, која е нивна посебна безбедносна платформа.

Lenovo лансира лаптопи со јога, ThinkBooks, Smart Tabs, Motorola One Zoom и други на IFA 2019 5

Покрај тоа, Леново го отстрани превезот од 27-инчниот QHD Q27q монитор, 24-инчниот FHD Q24i монитор и мониторот 28K-4K UHD ThinkVision S28u-10.

Lenovo лансира лаптопи со јога, ThinkBooks, Smart Tabs, Motorola One Zoom и други на IFA 2019 6

Двајца поранешни носат два 3W звучници, TÜV Rhineland Eye Comfort сертификација за намалување на замор на очите и поддршка на Radeon FreeSync технологија за играње игри.

Lenovo лансира лаптопи со јога, ThinkBooks, Smart Tabs, Motorola One Zoom и други на IFA 2019 7

Додека за Lenovo ThinkVision S28u-10 мониторот вклучува повеќе од 99% sRGB и 90 проценти од DCI-P3 спектарот на бои.

Lenovo лансира лаптопи со јога, ThinkBooks, Smart Tabs, Motorola One Zoom и други на IFA 2019 8

Lenovo ја покажа својата линија на таблети со таблетот Yoga Smart Tab и Smart Tab M8, Smart Display 7 на IFA 2019. Два претходно беа додадени од Google AssistantMode Ambient.

Lenovo лансира лаптопи со јога, ThinkBooks, Smart Tabs, Motorola One Zoom и други на IFA 2019 9

Конечно, IFA беше сведок на дебито на смартфоните Motorola One Zoom и Moto E6 Plus. Еден зум се фокусира на способноста на фотоапаратот со сензор за главна камера од 48MP, кој е опремен со специјално 8MP телефото и ултра широк агол од 16MP. Ова спакува батерија од 4000 mAh што поддржува полнење на TurboPower. Однапред, добивате 6,4 инчен Full HD OLED екран со читач за отпечатоци од прстот под екранот. Willе биде достапен во Електрични сиви, Космички Виолетова и Бронзена боја.

ИСТО ПРОЧИТАЈТЕ: Практика: Преглед на белешки од Lenovo K10

Цена и достапност

Компанијата не ја откри достапноста и цената на Индија. Засега производот ќе биде лансиран во Европа, Блискиот исток и Африка. Еве ги деталите –

Нови производи / решенија

Цена

Достапност

Леново јога C940 (14-инчен)

1.499,00 € (со вклучен ДДВ)

Септември 2019 година

Леново јога C940 (15-инчен)

1.899,00 € (со вклучен ДДВ)

Октомври 2019 година

Леново јога S740 (14-инчен)

899,00 € (со вклучен ДДВ)

Септември 2019 година

Леново јога S740 (15-инчен)

1.399,00 € (со вклучен ДДВ)

Септември 2019 година

Леново јога C740 (14-инчен)

899,00 € (со вклучен ДДВ)

Септември 2019 година

Леново јога C740 (15-инчен)

899,00 € (со вклучен ДДВ)

Септември 2019 година

Леново јога C640 (13-инчен)

899,00 € (со вклучен ДДВ)

Октомври 2019 година

Паметна табула Леново Јога со асистент на Гугл

299,00 € (со вклучен ДДВ)

Септември 2019 година

Lenovo Smart Tab M8 со асистент на Google

149,00 € (со вклучен ДДВ)

Октомври 2019 година

Lenovo Smart Display 7 со асистент на Google

129,00 € (со вклучен ДДВ)

Октомври 2019 година

Леново Мираж АР со Херој Димензија од МАРВЕЛ

249,99 $ во САД

(Содржината на MARVEL Hero Dimensions е достапна за преземање преку компатибилни паметни телефони13 на App Store и Google Play ™ без дополнителни трошоци.14 Војна на Starвездите: Искуството Jedi Challenge е достапно за преземање, а бесплатните ажурирања ќе додадат компатибилност за играчи кои користат Универзални контролери на Lenovo Mirage AR. 14, 15)

6 септември 2019 година на Amazon.com и Lenovo.com

Lenovo ThinkBook 14 (14 инчи)

675,00 € (без ДДВ)

Ноември 2019 година

Lenovo ThinkBook 15 (15-инчен)

665,00 € (без ДДВ)

Ноември 2019 година

Монитор за Lenovo Q27q (27-инчен)

299,00 € (со вклучен ДДВ)

Септември 2019 година

Lenovo Q24i Monitor (24 инчи)

169,00 € (со вклучен ДДВ)

Септември 2019 година

Монитор на Lenovo ThinkVision S28u

300 € (без ДДВ)

Октомври 2019 година

Премиум нега на Леново

Цените се разликуваат врз основа на хардвер, барања за пакет (од една до три години), географска локација, дистрибуција и други фактори. За да се подобрат, корисниците на персонални компјутери можат да го контактираат својот локален тим за продажба, да ја посетат www.lenovo.com, да одберат пакети преку контролната табла Lenovo Vantage или со скенирање на кодот eSupport QR на нивниот уред.

едно мото за зумирање

Од 439 €

Септември

Мото Е6 Плус

Од 179 €

Септември