Lenovo K10 Plus со три задни фотоапарати, 4.050mAh батерија ќе се лансира во Индија на 22 септември, открива страната на „Flipkart Teaser“

Lenovo K10 Plus With Triple Rear Cameras, 4,050mAh Battery to Launch in India on September 22, Flipkart Teaser Page Reveals

Lenovo K10 Plus сега е виден на Флипкарт, а на страницата за слетување се гледа дека телефонот ќе биде лансиран на 22 септември. Главните спецификации на мобилниот телефон се искушани и на страницата Flipkart. Ова покажува дека овој телефон ќе користи сензор за вода, Snapdragon 632 SoC и три поставки на задната камера на задниот дел. Lenovo K10 Plus е регистриран за да спакува батерија од 4.050mAh, за која се вели, ќе трае и до 39 часа.

Целната страница на Флипкарт потврдува дека Lenovo K10 Plus ќе биде лансиран во Индија на 22 септември. Телефонот ќе биде пуштен во продажба на 12 пладне (пладне) IST и ќе биде достапен на страниците за е-трговија. Главните спецификации на телефонот и изборот на бои се исто така исмејувани на Флипкарт. На списокот се вели дека Lenovo K10 Plus ќе има 6.22-инчен HD + екран со сооднос на аспект од 19: 9, сооднос на екранот до тело од 87 проценти, и изрез во стилот на капки вода.

Овој телефон е регистриран за напојување од Qualcomm Snapdragon 632 SoC кој е поврзан со 4 GB RAM и Adreno 506 GPU. Внатрешното складирање е регистрирано со 64 GB. Задните три поставки на фотоапаратот вклучуваат главен сензор од 13 мегапиксели со отвор f / 2.0 и PDAF. Има средно сензор со широк агол од 120 степени 8 мегапиксели и сензор за длабочина од 5 мегапиксели. На предната страна, Lenovo K10 Plus има сензори од 16 мегапиксели.

Како што споменавме, регистрирано е да спакува батерија од 4.050mAh за која се тврди дека може да трае и до 398 часа време на чекање, 130 часа музика во репродукција, 39 часа повици, 15 часа видео репродукција и 9 часа континуирана репродукција. Овој телефон изгледа дека поддржува 3,5 милиметарски аудио приклучок и доаѓа во два избор на бои – Црна и сина боја.

Сите други детали во врска со цените и другите клучни спецификации мора да бидат објавени на денот на започнувањето.

Придружните врски можат да се генерираат автоматски – видете во нашата изјава за етика за детали.