Lenovo Tab M7 и Lenovo Tab M8 објавени по ниски цени, пристигнаа во октомври

Lenovo Tab M7 dan Lenovo Tab M8 diumumkan dengan harga murah, tiba pada bulan Oktober

Денес Леново објави две нови таблети кои се приклучуваат кон нејзината постава Android Slate, Lenovo Tab M7 и Lenovo Tab M8. Како што подразбира името, ние бараме дисплеј од седум и осум инчи, соодветно за Tab M7 и Tab M8. И двајцата најверојатно ќе бидат присутни на претстојниот IFA 2019 година, заедно со понудите за лаптоп Lenovo.

Lenovo Tab M8 (на сликата погоре) има 8 инчен екран со HD или FHD резолуција, и го напојува со чип-јадрен 2GHz MediaTek A22 Tab. Опциите 2- и 3 GB RAM меморија се достапни за спарување со 16 и 32 GB меморија. На задната страна има 5MP камера, и 2MP селфи стрелец на предната страна, за вашите потреби за слики. Батеријата од 5.000 mAh поддржува сè, а уредот ќе ви врати, кога ќе биде достапен во октомври, 139 € (околу 154 американски долари) за верзијата HD, и 159 € (околу 175 долари) за моделот FHD.

Lenovo Tab M7 (на сликата подолу) се напојува со чип на MediaTek MT8321 или MediaTek MT8765B, во зависност од моделот. 7-инчниот екран има резолуција од 1024 x 600, а камерата е спуштена на 2MP секоја за предните и задни стрелците. Батеријата од 3.500mAh овозможува сè и уредот ќе ви врати 99 евра (околу 110 американски долари).

Разговарајте за овој пост