Lenovo Z6 Pro, Lenovo A6 Note се продава во Индија преку Флипкарт: Цена, спецификации

Lenovo Z6 Pro, Lenovo A6 Note Go on Sale in India via Flipkart: Price, Specifications

Смартфоните Lenovo Z6 Pro и Lenovo A6 Note сега се достапни за купување во Индија. Кинеските производители на паметни телефони започнаа со продажба на два нови телефони преку партнери за е-малопродажба Флипкарт во земјата. Двата паметни телефони денес излегуваат на продажба напладне во 12 часот (напладне) и не се нудат преку режим на продажба на блиц, така што можете да ги нарачувате во секое време. Додека Lenovo Z6 Pro е предводник на телефонот на компанијата, Lenovo A6 Note ќе им служи на потрошувачите на ниво на влез.

Lenovo Z6 Pro, A6 Note цени во Индија, Понуди за продажба

Цената на Lenovo Z6 Pro е поставена на РС. 33.999 за варијантата 8 GB + 128 GB, додека Lenovo A6 Note носи ознаката за цени Rs. 7.999 за единечен модел од 3 GB + 32GB. Lenovo Z6 Pro се нуди во црно и A6 Note може да се купи во црна или сина боја. Според Lenovo, купувачите Z6 Pro и A6 Note ќе добијат поврат на готовина до РС. 2.200 и придобивките од дополнителните податоци од Reliance Jio. Враќањето на парите од ioоо ќе се дава во форма на ваучери. Покрај тоа, Флипкарт има регистрирано голем број банкарски понуди за двата телефони, вклучувајќи и 5 проценти враќање во готовина при користење на кредитна картичка HDFC банка или кредитна картичка Flipkart Axis Bank.

Спецификации на Lenovo Z6 Pro

Двојна СИМ (Нано) Lenovo Z6 Pro работи на Android 9 Pie со ZUI 11 погоре. Тој располага со 6,39 инчен AMOLED екран со DC затемнување, HDR 10 и сензор за отпечатоци на екранот. Lenovo Z6 Pro е придвижуван од Snapdragon 855 SoC, поврзан со 8 GB RAM меморија.

На предната страна на снимањето, овој паметен телефон е опремен со аранжман со четири-фотоапарати со АИ-прилагодување со блиц со двојно LED диоди. Поставките на фотоапаратот имаат главен сензор од 48 мегапиксели со леќи f / 1,8, средно сензор од 16 мегапиксели со леќи со широк агол, сензор од 8 мегапиксели со леќа за телефото и 2-мегапикселен сензор. Покрај тоа, новиот телефон од Lenovo има 32 мегапикселни селфи-стрелачи од предната страна.

Покрај тоа, овој телефон има меморија на одборот до 128 GB. Конечно, има батерија од 4.000 mAh, која поддржува брзо полнење од 27W и обратно полнење.

Спецификации на Lenovo A6 Note

Дво-СИМ (Нано) Lenovo A6 Note работи на Android 9 Pie и има HD + 6.09 инчен екран. Ова е поддржано од MediaTek Helio P22 SoC, поврзан со 3 GB RAM меморија. Lenovo A6 Note исто така нуди 32 GB внатрешно складирање и вклучува батерија од 4.000 mAh со поддршка за брзо полнење на 10W.

Во однос на можноста на фотоапаратот, има две камери на задниот дел – еден главен стрелец од 13 мегапиксели и секундарниот сензор од 2 мегапиксели. На предната страна има единечна селфи-камера од 5 мегапиксели. Меѓу другите спецификации, Lenovo A6 Note има заден сензор за отпечатоци, поддршка за отклучување на лицето и специјален слот за microSD картички (до 256 GB).