Lenovo Z6 Pro, Lenovo K10 Note и Lenovo A6 Note сите се наменети за деби на настанот за започнување на 5 септември

Lenovo Z6 Pro, Lenovo K10 Note dan Lenovo A6 Note Semua Ditetapkan untuk Debut pada Acara Peluncuran 5 September

Леново откри дека тие ќе лансираат три нови паметни телефони во Индија следниот месец. Леново најави дека во новиот настан за лансирање закажан да се одржи во Делхи во септември, ќе бидат лансирани три нови уреди, вклучувајќи Lenovo Z6 Pro, Lenovo K10 Note и Lenovo A6 Note. Овој настан за лансирање е предвиден да се одржи на 5 септември 2019 година. Треба да се напомене дека од трите паметни телефони, Lenovo Z6 Pro веројатно ќе биде најважниот мобилен телефон. Видовме мобилни телефони кои беа лансирани порано во Кина и сега ќе одат и во Индија. Следниве спецификации од Lenovo Z6 Pro.

Спецификации и детали на Lenovo Z6 Pro

Lenovo Z6 Pro има 6,39 инчен екран кој е опремен со капки вода како и другите паметни телефони на пазарот, според трендот. Екранот на овој телефон е AMOLED екран кој произведува резолуција на HD + 1080 x 2340 пиксели, а има и густина на пиксели од 403ppi. Продажба на Lenovo Z6 Pro ќе биде поставките на фотоапаратот затоа што е опремен со поставувања за четири камера. Овој телефон има главен сензор 48MP и е придружуван од сензор за длабочина 16MP, 8MP и 2MP. Она што е интересно да се напомене е дека мобилниот телефон ќе може да фотографира со резолуција до 100MP. Кога станува збор за селфи фотоапарати, овој телефон може да се пофали со сензор од 32 MP, кој е сместен во изрез на вода.

Друга причина зошто Lenovo Z6 Pro останува важен паметен телефон во оваа линија е затоа што го спакува Qualcomm Snapdragon 855 SoC што е врв на линијата на процесорот од Qualcomm, наменето за предводници на предводниците. Овој чипсет е спарен со 12 GB RAM и 512 GB меморија. На предниот дел на софтверот, телефонот ќе го подигне Android 9 Pie со ZUI 11. самиот Lenovo. Покрај тоа, ќе наполни батерија од 4.000 mAh за напојување.

ПРОЧИТАЈТЕ: DishSMRT Stick on Rs 599 им овозможува на корисниците на ТВ на Антена да пренесуваат содржини од OTT апликациите преку поставка за највисоко ниво

Lenovo K10 Note, Lenovo A6 Note и други Motorola започнува

Треба да се напомене дека додека Lenovo Z6 Pro ќе го истакне лансирањето во наредните денови, два други мобилни телефони вклучувајќи ги и Lenovo K10 Note и Lenovo A6 Note исто така ќе дебитираат рамо до рамо со овој уред. Сепак, во моментот нема дополнителни информации за овој мобилен телефон. Исто така, под-брендот Lenovo Motorola оваа година е доста активна во Индија, главно заради започнувањето на нејзината серија Motorola One. Марката ја лансираше Motorola One Vision и неодамна ја претстави Motorola One Action на пазарот. Се зборува и за лансирање на друг мобилен телефон „Моторола Еден“ кој би можел да стане „Моторола еден зум“, евентуално конкурент на „Опоно Рено“ со специјален леќа за зумирање.