LG го претставува новиот модел LG K50, паметен телефон за совршени селфи

LG menghadirkan model LG K50 baru, smartphone untuk selfie sempurna

LG го воведува новиот модел LG K50, паметен телефон за совршени селфи.

LG ги презентира најновите модели на серии K со опкружувачки звук, Dual Pro камера, Dual SIM и 15,9 cm IPS екран, што ќе гарантира најдобро корисничко искуство

LG го претставува новиот модел LG K50, паметен телефон за совршени селфи 1LG го претставува новиот модел LG K50, паметен телефон за совршени селфи 2

Мадрид – LG Electronics, една од најголемите компании за потрошувачка електроника во светот, во оваа пригода го претстави новиот LG K50 Smartphone, нов додаток на компанијата кон своите мобилни телефони од средна класа. Овој уред се издвојува делумно заради својата сила и издржливост, карактеристики кои сè повеќе ги ценат корисниците.

Дали сте фан нарцистички? Со овој телефон можете да добиете совршени портрети благодарение на нејзината комбинација Двојна Про камера со интегрирана вештачка интелигенција. Главната камера има 13MP со PDAF автоматски фокус и 2MP сензор за длабочина што дава поголема дефиниција за портрети. Со овој модел, полесно е да се донесат најдобрите моменти брзо со максимален квалитет и јасност, совршен квалитет за младите луѓе кои сакаат да ја покажат најавтентичната страна од нивниот живот.

Овој модел исто така има Сертификација на воен отпор, помина 6 воени стандарди за воени стандарди на американската армија, во најекстремни услови (висока температура, ниска температура, температура на шок, вибрации, шок и влажност). “LG K50 е единствениот во својата категорија што нуди максимална самодоверба и издржливост, додека е елегантен и практичен паметен телефон“Коментар Хелена Девантарес, менаџер за мобилни маркетинг во LG Electronics España.

Друг белег на овој модел е неговиот Звук за опкружувачки звук DTS: X3D. Со 7,1 канали, LG K50 нуди исклучителен аудио звук и носи чувство на реализам на аудиовизуелното искуство како да сте биле во кино.

LG K50 комбинира одлично IPV-екран со целосна визија 15,9 см (6,3 “), обезбедува максимално потопно искуство и детали. Су IPS професионален панел Тој нуди највисок квалитет на слика, со различни бои, осветленост и договори од кој било агол. Совршен екран за потрошувачка на содржина, дизајниран од експерти. Покрај тоа, минималистичкиот дизајн совршено се вклопува во дланката на вашата рака.

тоа Двојна сим Овој уред ви овозможува да користите две различни СИМ истовремено со дупликат апликации (WhatsApp, Фејсбук, итн.), Кои можат да управуваат истовремено со повеќе профили и сметки.

Покрај тоа, има директен пристап до говорни функции преку Асистент на Google и контрола на екосистемот LG ThinQ за управување со паметни домови со апликацијата LG Smart ThinQ, правејќи ги секојдневните задачи на корисниците полесни и поприфатливи.

Нашите клиенти ќе најдат во овој модел многу софистицирана функционалност и софистицирани карактеристики, заедно со елегантен дизајн и робусност и издржливост што вреди да се имитираат “, Откри Хелена Девантарес.

Достапност и цена

Смартфонот LG K50 е достапен по цена од 199 € од средината на јули.

Технички спецификации на LG K50 Dual CAM:

Процесор: Octa-Core 2.0GHz

Екран:

 • 15,9 см LCD IPS (6,3 “)
 • Резолуција на HD + (1520 × 720)
 • FullVision 19: 9 со тесно ниво

Меморија:

 • 32 GB ROM
 • 3 GB RAM меморија
 • Достапно: 17 GB
 • MicroSD (до 2TB)

Камера:

 • Главна: Двоен: 13MP (Отворање f2.2) 80º / 2MP (Отворање f2.4) 86º
 • Пред: 13MP (Отворање f2.0) 78º
 • Сензор: 1,12 μm / 1,75 μm / 1,12 μm
 • Автоматски фокус / блиц: Да (PDAF) / ЛЕР на блиц
 • Резолуција на видео: Full HD (1920 × 1080) @ 30fps
 • Режим на портрет / Флеш GIF / режим на блицкање на блиц / тајмер за блиц / Стил за летање / селфи во живо

Звук: ДТС-Х 3Д канал 7.1

Оперативен систем: Android 9.0 Pie со двојни апликации

Батерија: 3.500mAh литиум (интегриран). Време на подготвеност: до 340 часа

Вештачка интелигенција:

 • Екосистем LG ThinQ- поврзана опрема
 • АИ Визија: АИ КАМ / Google леќи
 • АИ Глас: копче за асистент на Google / Google за асистент

Јачина и издржливост: сертификат за воен отпор на MI-STD 810G (положени 6 тестови)

Достапност: Сензор за отпечатоци

Поврзување:

 • Две СИМ (Нан-СИМ) + една СД-картичка. Независна апликација на секоја СИМ
 • WIFI (802.11 a / b / g / n / ac) Двојна лента
 • WIFI Direct
 • NFC
 • USB тип Б (2.0)
 • Bluetooth 5.0 BLE / Испратете и примајте датотеки (видео, слики и аудио)
 • Jackек за слушалки 3,5 мм

Физички карактеристики:

 • 2.5D метал / преден раб
 • 161.3х77х8,7мм
 • 170 г.