LG е подготвен за револуција: Г8 е контролиран без допир, но со ваши раце …

LG е подготвен за револуција: Г8 е контролиран без допир, но со ваши раце ...

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Официјално видео на LG објавува уред кој се контролира со дланката на раката и се збогува од екранот на допир. Многу веројатно LG G8 кој ќе биде претставен на 24 февруари во Барселона за време на MWC 2019

LG е подготвен за револуција: G8 е контролиран без допир, но со далечински раце

Со видео-закачалка LG нè тера да сонуваме покажувајќи кратко видео каде гледаме рака како се лизга на дисплеј каде на крајот се појавува пишувањето Збогум на допир, и најверојатно тој сака да го означи својот врв од опсегот од 2019 година, Г8.

Л ‘LG G8 Сара воведено во текот на следниот Мобилен светски конгрес 2019 година на Барселона, што ќе се одржи кон крајот на февруари, натаму 24 февруари, еден ден пред почетокот на саемот во Барселона.

Откако Г8 се замисли во некои преноси со дизајн скоро идентичен со Г7, LG може да се фокусира сè на карактеристики софтвер а некои хардвер скапоцен камен да ја импресионира побарувачката каталонска јавност.

Значи следниот врв на паметниот телефон LG ќе смета на воздушни гестови, кои исто така ќе се активираат на растојание од 30 см благодарение на употребата на многу прецизни специјални сензори, што ќе ви овозможи да контролирајте го паметниот телефон со движење на дланката на раката на дисплејот, без притоа да го допрете во најмала рака.

На техничко ниво наоѓаме одлично 6.1-инчен дисплеј и големо ниво на врвот, двојни предни камери со сензор за широк агол потоа преминете конзвучник од типот дисплеј на звук што го користи спроводливост на коските.

Очигледно не можете да го пропуштите процесор Qualcomm Snapdragon 855, и читач на отпечатоци од прстот под дисплејот и до 10 GB RAM меморија.

Значи паметен телефон кој иако не го менува дизајнот, повторно ќе биде конкретен и се надеваме дека LG ќе научи од своите грешки со тоа што ќе ги подобри таму каде што не се одвиваше со претходниот модел.

Еве, конечно, видео закачалка објавувајќи го следниот Револуција на LG што се обидува повторно со Г8. Па за LG ако требаше да претстави навистина различен уред од конкуренцијата со карактеристики што не се гледаат на другиот врв на опсегот. Само треба да почекаме еден месец.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!