LG Android 10: кои паметни телефони ќе се ажурираат и кога

LG Android 10

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Паметни телефони со Android 10 LG: кои паметни телефони ќе се ажурираат и кога ќе се објави ажурирањето. Ажурирање на паметни телефони на LG со Android 10

LG Android 10

Купивте еден LG паметен телефон и вие сте iousубопитни да знаете кога ќе добиете надградба на Android 10? Едноставно се обидувате да откриете дали LG ќе ги ажурираат своите паметни телефони на новиот Оперативен систем Андроид 10?

Вие сте на вистинското место!

Без да губат време, ние веднаш го гледаме патоказот според кој LG ќе ги ажурира своите телефони до најновата верзија на Android.

Како што можете да видите од списокот достапен подолу, ќе започне во февруари со LG V50 ThinQ, врвниот опсег што го разгледавме минатото лето, кој веќе започна да се ажурира на Android 10 во Јужна Кореја, но постапката за дистрибуција ќе продолжи до крајот на годината, достигнувајќи ги дури и моделите со понизок степен.

Но, сега ајде да преминеме на времето на објавување на ажурирањата според LG.

Датум на објавување смартфон за Android 10 LG

Подолу можете да го најдете ажурираниот список на сите Паметни телефони со бренд LG кои ќе бидат официјални ажурирања на Android 10 со релативно време на објавување на ажурирање:

  • V40 – трет квартал
  • V50 – почетокот на февруари
  • G8X – втор квартал
  • G8S – трет квартал
  • Г7 – трет квартал
  • K50S – четврт квартал
  • K40S – четврт квартал
  • К50 – четврт квартал
  • Q60 – четврт квартал

Треба да се напомене дека списокот сè уште не е целосно комплетен: во службената нота гласи: Во третиот квартал на 2020 година, ажурирањето на Android 10 ќе биде достапно за други модели, вклучувајќи LG G7, G8S и V40. Оној меѓу кој сугерира дека ќе има и други модели кои не се присутни во горенаведениот список.

А паметните телефони не се на списокот?

Овие, за момент, Смартфони LG кои ќе го добијат ажурирањето на Android 10 во наредните месеци.

Не знаеме дали ќе бидат додадени повеќе, но во случај да ја ажурираме статијата.

Нов паметен телефон за Android 10 LG

Покрај новата верзија на Android, ажурирањето ќе го донесе со себе и интерфејсот LG UX 9.0 веќе користен од G8X, врвниот опсег со двојни екрани слета во Италија минатата есен.

Заклучоци

Па, што мислите за составот што го објави јавната компанија LG?

Дали сте задоволни со времето на ажурирање на LG во врска со паметните телефони?

Имаш еден Андроид паметен телефон произведени од LG? Кој модел точно? Известете ги во коментарите.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!