LG G8 ThinQ: Протековните протекувања покажуваат минимален дизајн и 4 камери

LG е подготвен за револуција: Г8 е контролиран без допир, но со ваши раце ...

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Некои протекувања покажуваат дизајн на LG G8 со дизајн скоро еднаков на претходната генерација, 4 камери и големо ниво. Неколку новини на естетско ниво, но под хаубата голема оптимизација

LG G8 ThinQ: Протековните протекувања покажуваат минимален дизајн и 4 камери

Исто така LG се подготвува да ја инаугурира оваа 2019 година со својот врв на опсегот, Г8, кој најверојатно ќе ја види светлината во текот на следното Мобилен светски конгрес 2019 година на Барселона ќе се одржи во крајот на февруари.

Иако продажбата наLG G7 не беа феноменални, последниот врв на опсегот е високо ценет од заедницата како еден од најпознатите паметни телефони цврст и бетон во последните години и со Г8, LG има за цел да подобрување на слабостите од претходната генерација.

Г8, замислен во некои рендери од страна на проток @OnLeaks го покажуваат следниот врв на LG од опсегот што покажува одлично 6.1-инчен дисплеј и голема изрез на врвот, но која сега интегрира една двојни предни камери, како што се гледа на V40, што благодарение на а сензор за широк агол ќе понуди неверојатен селфи квалитет.

Исто така се чини дека уредот го изгубил својот звучник во уво во корист на нов звучник “звук на екранот “ што го користи спроводливост на коските. Завршете го целиот а џек 3,5 мм, блиц ЛЕР, двојно задна комора со ласерски автофокус, посветено копче за асистент на Google и веројатно користење на процесор Qualcomm Snapdragon 855.

Затоа LG е подготвена да пристигне на пазарот во текот на оваа рана 2019 година, можеби кон крајот на февруари во Барселона за време на MWC 2019, со презентација на својот врв на опсегот, кој, сепак, ќе биде обновен само во однос на Г7, нема да претставува никаква иновација на естетско ниво , но може да го надополни читач на отпечатоци од прстот под дисплејот, нови процесор врвот на опсегот на Qualcomm, како што се очекува Samsung Galaxy S10 и до 10 GB RAM меморија, како и а купил фотографски подобрена од сите гледишта.

Значи паметен телефон кој иако не го менува дизајнот, повторно ќе биде конкретен и се надеваме дека LG ќе научи од своите грешки со тоа што ќе ги подобри таму каде што не се одвиваше со претходниот модел.

LG G8 цена помеѓу 900 и 950 евра.

Еве конечно а Видео од 360 степени на LG G8 ThinQ замислено од страна на протекувачот @OnLeaks:

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!