LG G8X ThinQ беше објавен, заедно со зголемувањето на додатоците на Двојниот екран

LG G8X ThinQ diumumkan bersamaan dengan peningkatan Dual Screen attachment

Откако во почетокот на оваа година го претстави прилогот со Двојна екран со LG V50 ThinQ, LG сега објави ажурирана верзија заедно со нов мобилен телефон што може да го користи.

LG G8X ThinQ сега е официјално заедно со новиот додаток за двојни екрани. Двојниот екран додава втор OLED екран од 2340 × 1080 6,4 инчи на LG G8X, а од надворешната страна додава 2,1 инчен моно екран кој ви овозможува да ги проверите времето, датумот, полнењето на батеријата, известувања и други информации без да го отворите случајот со Dual Screen .

LG вели дека новиот Dual Screen исто така има 360 Freestop Hinges што ви овозможува да го гледате од кој било агол, што е подобрување од двата агли на оригиналниот приказ на Dual Screen. Новиот двоен екран е поврзан и преку USB-C, а не со Pogo Pins за телефони кои изгледаат почисти кога случајот не е прикачен.

Што се однесува до самата LG G8X ThinQ, тој има OLED дисплеј од 2340 × 1080 6,4 инчи со сооднос на аспект од 19,5: 9 и поставки за двојна задна камера со стандардна камера 12MP и фотоапарат со широк агол од 13 MP со видливо поле на 136 степени. Lивеењето во изрез на врвот на екранот G8X е селфи фотоапарат од 32 MP.

LG исто така има опремено G8X ThinQ со процесор Snapdragon 855, 6 GB RAM, 128 GB меморија и слот за microSD картички. Во G8X има батерија од 4000mAh, повисока од батеријата 3500mAh во стандардниот G8, како и стерео звучник 1.2W, 32-битен Hi-Fi Quad DAC, IP68 водоотпорен и прашина, и сензор за отпечатоци на екранот.

Случајот LG G8X ThinQ и Dual Screen ќе биде лансиран на „главниот пазар“ во Q4 2019. Не се објавени детали за цената.

Прилогот LG Dual Screen е атрактивна алтернатива на трендот на преклопен паметен телефон што го гледаме годинава. Со него, можете да имате обичен паметен телефон кога сакате и поголем уред со двојни екран во подоцнежно време. Како и да е, ова значи дека треба да носите прилог за Двоен екран, така што не се наоѓате себеси и го сакате вториот екран, но не го користите.

Што мислите за прилозите на ДВ-екранот на LG? Дали го користите во секојдневниот живот?